Úvod > Aktivity & akce > Akce > Křehký Mikulov 2018

Křehký Mikulov 2018

Kdy 25. květen 2018 - 27. květen 2018 Festivaly
Poslední květnový víkend se odehraje sběratelské preview pátehé ročníku festivalu Art Designu Křehký Mikulov. Festival nabízí lákavou kombinaci výjimečné galerijní prezentace současného tuzemského a zahraničního art designu a prostorů starobylého jihomoravského zámku.

Osmý ročník Festivalu Křehký Mikulov představí designové novinky, řadu hostů, výstav a doprovodných akcí. Pokračovat bude projekt konfrontace současného designu a historických artefaktů. To vše v historických částech zámku, včetně udírenské věže a starobylé knihovny, nově také v Dietrichsteinské hrobce. Osobní setkání, sběratelé designéři, galeristé, veřejnost. 

Designové objekty, unikátní vázy, mísy, nábytek, svítidla, umělecké projekty i spotřební předměty v malých sběratelských sériích se již počtvrté stěhují z řady zemí celého světa na mikulovský zámek, aby se nad nimi potkali tvůrci, galeristé, obdivovatelé současného designu, obchodníci a sběratelé.

Mimořádné prostředí mikulovského zámku, které je živou mapou vývoje užitého umění a architektury, se tak opět po roce stává součástí nejaktuálnějšího dění v současném designu. Myšlenky a příběhy vstupují do oblasti předmětného světa, aby nám zprostředkovaly nevšední zážitek. Zážitek je i ústředním motivem festivalu Křehký Mikulov. I proto vedle výběru vystavujících i samotných designových objektů věnujeme velkou péči i výběru prostředí, gastronomickému zabezpečení festivalu či doprovodného programu, v rámci kterého poprvé přivítáme na festivalu také divadlo či shlédneme západ slunce, východ měsíce a projekci nevšedního filmu.

Letošní téma kurátorské výstavy Křehký Mikulov bude akcentovat hledání souvislostí v práci tvůrců z nově vzniklých státních celků - tedy po rozpadu Rakouska Uherska. Ukážeme práce tvůrců z Česka, Rakouska, Slovenska. Zadání uměleckých děl bude zaměřeno na historické souvislosti, hledání národní identity nových států a propojení kdysi spojených národů. Rovněž budou představeny výsledky mezinárodní spolupráce tvůrců.

Českou značku Křehký založili v roce 2010 Jana Zielinski a Jiří Macek s cílem navázat na dlouhou tradici české uměleckoprůmyslové výroby a přinést do našich domovů předměty, které dokáží proměnit všední okamžiky v mimořádné. Na kolekci spolupracuje Křehký s předními designéry z celého světa s jediným zadáním: Vytvořte pro nás předmět, z kterého byste sami měli radost a chtěli jej někomu darovat. Všechny předměty Křehký jsou vyrobeny v tradičních manufakturách v České republice. Porcelán, sklo, dřevo. Mistrovství živené dlouhou tradicí řemesel.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 11. 2017
6.9.
8.9.
Pálavské vinobraní 2019

Pálavské vinobraní 2019

Mikulov, Jižní Morava
9.8.
10.8.
Mikulovské Pivobraní 2019

Mikulovské Pivobraní 2019

Mikulov, Jižní Morava
13.4.
Den Země na Turoldu

Den Země na Turoldu

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí