Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kouzlo starých plováren ve Znojmě

Kouzlo starých plováren ve Znojmě

Kdy 29. červen 2018 - 2. září 2018 Společenské akce
Od 29. června až do 2. září letošního roku budou mít návštěvníci Jihomoravského muzea ve Znojmě možnost zhlédnout ve výstavním sále v 1. patře minoritského kláštera nevšední výstavu „Kouzlo starých plováren“.
Výstava připomene městské a říční lázně, plovárny či přehrady a zároveň přiblíží dřívější trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu i například sportovní náčiní. Na výstavě uvidíme exponáty z největší a jedinečné sbírky oděvů, doplňků a plavek sběratelky Vlaďky Dobiášové z Prahy, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, fotografie, pohlednice ze sbírky Karla Uhlíře nebo časopisy.

Výstava nás mimo jiné zavede i do dnes již zaniklého světa starých znojemských plováren.

Doprovodná akce:

Ve čtvrtek 12. července 2018 v 16,00 hodin můžete být součástí události, na které budete okouzleni dobou první republiky. Secesní kabaret aneb Rozmarné léto ve Znojmě na nádvoří minoritského kláštera vás seznámí s kulturou odívání té doby formou módní přehlídky - uvidíte plavky, oblečení i doplňky, a při poslechu swingu a jazzu si vychutnáte skleničku vína nebo míchaného drinku.  Dress code ve stylu 20. let vítán!

V rámci klasického vstupného (50,- Kč) si v minoritském klášteře můžete před programem projít naše expozice a výstavy a v 16,00 hodin se uvidíme na Rajském nádvoří na módní přehlídce.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 7. 2018
1.2.
17.3.
Svět kostiček v Jihomoravském muzeum ve Znojmě

Svět kostiček v Jihomoravském muzeum ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
25.1.
7.4.
Rockování v mázhasu Domu umění

Rockování v mázhasu Domu umění

Znojmo, Jižní Morava
8.6.
Pivní slavnosti Znojmo 2019

Pivní slavnosti Znojmo 2019

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí