Úvod > Aktivity & akce > Akce > Krása (v) kostýmu - výstava nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla na zámku v Litomyšli

Krása (v) kostýmu - výstava nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla na zámku v Litomyšli

Kdy 1. červen 2018 - 31. srpen 2018 Historické a vojenské akce
Reprezentační sály zámku v Litomyšli doplní od 1. června do 31. srpna 2018 výstava Krása (v) kostýmu. Mimořádná výstava zahrnující výběr nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla.

Výstava je mimořádnou akcí roku 2018 k oslavě 450. narozenin zámku v Litomyšli a současně 60. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl.

V roce 2018 oslaví litomyšlský zámek své 450. narozeniny a současně 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Návštěvníci reprezentačních pokojů na základní prohlídkové trase se mohou těšit vedle klasické prohlídky na výstavu Krása (v) kostýmu. Jedná se o výběr nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla, doplněný o základní historické údaje a fotografie z představení, z nichž některá měla své místo i v programu festivalů Smetanova Litomyšl.

Výstava zahrnuje přes dvě desítky kostýmů, jejichž výtvarníci jsou známí nejen na divadle, ale také třeba ve filmové tvorbě. Namátkou Theodor Pištěk, Josef Jelínek nebo Martin Čorba. Představí inscenace, na jejichž vzniku se podíleli slavní čeští umělci jako Eva Urbanová, Jiří Bělohlávek či Ondřej Havelka. Výstava také nabízí zajímavosti z historie a okolo vzniku těch nejznámějších oper.
 
Výstava je přístupná od 1. 6. do 31. 8. 2018, vždy od úterý do neděle v rámci prohlídek základní prohlídkové trasy Reprezentačními sály a divadlem.

(Vstupenka na kterýkoli festivalový pořad konaný ve II. arkádovém nádvoří zámku v Litomyšli je v běžné otvírací době zámku zároveň jednorázovou vstupenkou na základní prohlídkový okruh a kostýmní výstavu.)
 

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 6. 2018
24.11.
27.1.
Marie Fischerová-Kvěchová známá i neznámá…

Marie Fischerová-Kvěchová známá i neznámá…

Litomyšl, Východní Čechy
13.6.
7.7.
Smetanova Litomyšl 2019

Smetanova Litomyšl 2019

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí