Úvod > Aktivity & akce > Akce > Husí slavnosti v Boskovicích 2018

Husí slavnosti v Boskovicích 2018

Kdy 29. září 2018 - 30. září 2018 Gastronomické akce
Nenechte si ujít v pořadí 15. ročník Husích slavností v Boskovicích. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.
Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Husí a kachní speciality ochutnáte ve zdejších restauracích a v Zámeckém skleníku, který se rovněž promění v obří restauraci.

Kromě toho se můžete těšit na výstavy, koncerty, zábavné pořady, akce pro děti, trh lidových řemesel, tvůrčí dílny, ukázky pletení košíků a výroby mašlovaček, návštěvnickou soutěž o nejlépe připravenou husu, soutěž husopasek či filmy o chovu hus. Chybět nebude ani nabídka husího sádla a dalších pochoutek či soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.
 
Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí od soboty od 9.00 hod. do 18.00 hod. po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. 

Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Dvoudenní programový blok v areálu letního kina Boskovice, který přímo sousedí s prostorém trhů, tedy s parkem u Zámeckého skleníku, uspokojí všechny příznivce lidové, folkové, ale i populární hudby.

Dětem „husí“ dny kromě pohádkového programu zpestří nabídka dětských atrakcí, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních, v muzeu pak výstava dětských prací a gastrodílna a v areálu za muzeem soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.

Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. Rovněž Zámek a Hrad Boskovice zvou k návštěvě.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 1. 2018
26.12.
28.12.
Vánoční kostýmované prohlídky na zámku Boskovice

Vánoční kostýmované prohlídky na zámku Boskovice

Boskovice, Jižní Morava
8.3.
17.3.
Výstava kamélií na zámku Rájec nad Svitavou

Výstava kamélií na zámku Rájec nad Svitavou

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava
25.12.
31.12.
Vánoce na zámku Lysice

Vánoce na zámku Lysice

Lysice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí