Úvod > Aktivity & akce > Akce > Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Kdy 28. září 2019 - 29. září 2019 Gastronomické akce
Nenechte si ujít v pořadí 16. ročník Husích slavností v Boskovicích. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.
Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Husí a kachní speciality ochutnáte ve zdejších restauracích a v Zámeckém skleníku, který se rovněž promění v obří restauraci.

Kromě toho se můžete těšit na výstavy, koncerty, zábavné pořady, akce pro děti, trh lidových řemesel, tvůrčí dílny, ukázky pletení košíků a výroby mašlovaček, návštěvnickou soutěž o nejlépe připravenou husu, soutěž husopasek či filmy o chovu hus. Chybět nebude ani nabídka husího sádla a dalších pochoutek či soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.
 
Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí od soboty od 9.00 hod. do 18.00 hod. po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. 

Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Dvoudenní programový blok v areálu letního kina Boskovice, který přímo sousedí s prostorém trhů, tedy s parkem u Zámeckého skleníku, uspokojí všechny příznivce lidové, folkové, ale i populární hudby.

Dětem „husí“ dny kromě pohádkového programu zpestří nabídka dětských atrakcí, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních, v muzeu pak výstava dětských prací a gastrodílna a v areálu za muzeem soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.

Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. Rovněž Zámek a Hrad Boskovice zvou k návštěvě.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2019

Ubytování a restaurace v okolí