Úvod > Aktivity & akce > Akce > Grand Restaurant Festival 2019

Grand Restaurant Festival 2019

Kdy 15. leden 2019 - 28. únor 2019 Gastronomické akce
Jubilejní X. ročník Grand Restaurant Festivalu probíhá 15.1. - 28. 2. 2019. Téma největšího zimního food festivalu naší země bude zasvěceno velikánovi světového umění a vědy - Leonardu da Vinci!
Od 15.1. do 28.2.2019 proběhne již X. ročník úspěšného Grand Restaurant Festivalu, který se uskuteční napříč celou Českou republikou. Těšit se můžeme na zvýhodněné degustační menu v 91 luxusních restauracích z prestižního Maurerova výběru Grand Restaurant. Mottem nadcházejícího ročníku je „Chuť da Vinci“. Festival je inspirován světovým géniem Leonardem da Vinci (500 let). Florencie, Miláno, renesance, italská gastronomie budiž mottem pro šéfkuchaře.

Kromě toho, že Leonardo da Vinci namaloval Monu Lisu a Poslední večeři, jedny z nejslavnějších obrazů na světě, vynalezl také například ponorku, vrtačku, helikoptéru, padák, rotační kulomet a navíc se velmi zajímal o medicínu, astronomii a také právě o gastronomii. Na co sáhl, to se mu dařilo…Vynalezl struhadlo na sýr, sekačku na česnek, otáčivý rošt a mnoho dalších praktických pomocníků do kuchyně. Některé jeho poznámky o jídle a stolování jsou možná vůbec první na světě. “Vymyslel” například ubrousek i sušičku na ubrousky, aby si stolovníci u panských tabulí neotírali příbor do šatů. Festival inspiruje top šéfkuchaře naší země k představení blahodárných surovin v unikátních pokrmech.

Návštěvníci budou moci ochutnat speciální degustační menu za zvýhodněných finančních podmínek v duchu motta festivalu „Chuť da Vinci“. Nebudou chybět ani originální gastronomické „Mňam zážitky“, procházky za jídlem a gastronomické „Balíčky“. Mnohé z oceněných restaurací z celé ČR je možno osobně navštívit a „ochutnat“ v rámci zimního Grand Restaurant Festivalu. Je mezi nimi i 7 prestižních podniků, které se letos probojovali do TOP 10.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 12. 2018

Ubytování a restaurace v okolí