Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festivalové zahrady - doprovodný program Smetanovy Litomyšle

Festivalové zahrady - doprovodný program Smetanovy Litomyšle

Kdy 14. červen 2018 - 7. červenec 2018 Hudební a divadelní akce
Areál Klášterních zahrad v Litomyšli přirozeně láká nejen návštěvníky Smetanovy Litomyšle k lenošení na svěže zelených trávnících. I letos se zde po celou dobu konaní festivalu, tedy od 14. června do 7. července, usídlí doprovodný program s názvem Festivalové zahrady.
Zahrady jsou jakousi free zónu Smetanovy Litomyšle. Nevyžadují formální oblečení a vlastně ani vstupenky. V areálu, jenž těsně přiléhá k hlavnímu dějišti Smetanovy Litomyšle, poběží program, který svou dramaturgií osloví jak tradiční návštěvníky festivalu, tak rodiny s dětmi a turisty, kteří se v tuto dobu do Litomyšle chystají.

Návštěvníci zahrad zde uslyší jak klasickou hudbu, tak žánrové přesahy do jazzu, swingu či populární hudby. Jana Kirschner, Jaroslav Uhlíř, Prague Cello Quartet, Police Symphony Orchestra, Pirate Swing Band nebo třeba Thom Artway jsou jména, která stojí v popředí „zahradního“ dění.

Hlavní doménou Festivalových zahrad je pohoda. Typický víkendový návštěvník přichází i s celou rodinou již dopoledne. Od hostesek si zde půjčí deku, sedací vak, knížku či deskovou hru, zakoupí piknikový košík a při poslechu hudby a sledování pořadů na jevišti si užije celý den. Pro děti jsou připraveny animační programy, pro dospělé hudební dílny. Zvláštní prostor letos dostanou mladí hudebníci, kteří se přihlásili do výzvy Zahraj si na Smetanově Litomyšli!. Zpravidla se jedná o žáky konzervatoří a jejich soubory, které se chtějí probojovat na velká pódia. Smetanova Litomyšl jim v tomto záměru chce pomoci.

Pódiu v zahradách bude však kromě hudebníků vévodit i velkoplošná LED obrazovka, na které každý den v podvečer poběží záznamy festivalových pořadů, filmy s hudební tematikou i přímé přenosy z festivalu. Pro návštěvníky chystají svůj program partneři Česká spořitelna, Saint-Gobain Adfors, Lesy ČR, Česká televize, Český rozhlas nebo CzechTourism. Dění je rovněž prosyceno řadou online soutěží, díky nimž lze hrát o poslední volné vstupenky na festival či dárkové balíčky.

Program najdete na www.digitalnismetanka.cz, kde bude průběžně aktualizován.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 5. 2018
3.3.
19.5.
Litomyšl a okolí na snímcích J. Hánělové

Litomyšl a okolí na snímcích J. Hánělové

Litomyšl, Východní Čechy
10.2.
11.5.
Barbaři v pohybu - výstava v Regionálním muzeu Litomyšl

Barbaři v pohybu - výstava v Regionálním muzeu Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
11.8.
18.8.
Litomyšlské dny barokní tradice

Litomyšlské dny barokní tradice

Litomyšl, Východní Čechy
5.7.
30.8.
Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí