Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Sýr 2018 - národní sýrařská soutěž v Mikulově

Festival Sýr 2018 - národní sýrařská soutěž v Mikulově

Kdy 15. září 2018 10:00 - 16. září 2018 14:00 Gastronomické akce
Ve dnech 15. a 16. 9. 2018 proběhne v Mikulově již 6. ročník Festivalu tradičních sýrů Čech, Moravy a Slovenska a Národní sýrařské soutěže malých a regionálních výrobců sýrů.

Sýrová tržnice nabídne kravské, kozí i ovčí sýry od dvacítky malých sýrařů z Čech, Moravy a Slovenska, tradiční uzeniny z vepřů plemene Mangalica, biomošty, další místní dobroty a samozřejmě skvělé mikulovské pivo Mamut. Součástí tržnice bude opět vinařská zóna, dětský program rozšířený letos o sýrařské dílničky a pečení chleba v hliněné peci, a o dobrou náladu se v sobotu postarají zpívající stloukačky másla i cimbálová muzika.

Součástí tržnice bude opět vinařská zóna, ve které budou moci návštěvníci ochutnat skvělá vína od místních i přespolních vinařů. Chybět nebudou ani zpívající tetičky z Ježova a jejich tradiční stloukání másla, předení ovčí vlny a tkaní, dětský program, sýrařské dílny, semináře a tematické přednášky pro zájemce, včetně pečení chleba v hliněné peci. 

V sobotu dopoledne bude také probíhat Národní soutěž malých sýrařů Čech, Moravy a Slovenska. Soutěž je již tradičně řízená Svazem faremních zpracovatelů a VOŠ potravinářskou a SPŠ mlékárenskou v Kroměříži. Přihlášené vzorky sýrů bude hodnotit komise složená z odborníků z oblasti mlékárenství, sýrařství i gastronomie.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 9. 2018

Ubytování a restaurace v okolí