Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Spectaculare v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
6.2.
23.4.
+ Přidat foto

Festival Spectaculare v Praze

Kdy 6. únor 2018 - 23. duben 2018 Festivaly
Již popáté se do Prahy vrátí Festival Spectaculare, který si dává za cíl představovat to nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby.
Festival Spectaculare, který do České republiky přiváží aktuální jména současné světové elektronické, ambientní a experimentální jazzové hudby ve spojení s projekcemi a vizuálním uměním, proběhne na řadě míst v Praze.

Pátý ročník Festivalu Spectaculare proběhne od 6. února do 23. dubna 2018. Mezi prvními zveřejněnými interprety je například legendární klavírista Nils Frahm, britský producent Max Cooper, multiinstrumentalista a hudební nomád Peter Broderick či britské jazzové trio Mammal Hands. V doprovodném programu nebudou opět chybět výstavy, filmové projekce či divadelní představení.

Festival Spectaculare přichystal na druhou polovinu března další sérii koncertů. Prvním z nich je v úterý 20. března showcase ambientního labelu Home Normal, který založil roku 2009 britský umělec Ian Hawgood. Od počátku se věnuje vydávání hlavně limitovaných fyzických nosičů na poli elektronicko-akustické ambientní i experimentální hudby. Značku představí společně s dánským projektem Ghost And Tape a britským producentem James Murray.

Losangeleský producent Jason Chung aka Nosaj Thing představí své aktuální album Parallels ve čtvrtek 22. března v prostoru Mono Fono. Na této své v pořadí čtvrté řadové desce spolupracoval s osobnostmi jako Zuri Marley, Kazu Makino (Blonde Redhead) či Steve Spacek a k aktuálnímu turné připravil také novou vizuální show. Jako support vystoupí projekt Two Pixels Above producentů Dleeb a Subject Lost.

Další festivalový večer proběhne 29. března v MeetFactory a nabídne showcase německého labelu Ki, který se už od roku 2009 zaměřuje zejména na klubovou ambientní hudbu s přesahy k jazzu i neo-soulu. Nabízí rozmanitou diskografii i hudebníků z celého světa, které spojuje cit pro zvukový detail, melancholii i euforii. Zahraje spolumajitel značky Christian Löffler a jeho poslední objevy loňského roku: projekty Aparde a Fejká. Mezi dalšími koncerty letošního Spectaculare nechybí audiovizuální show kanadské umělkyně Myriam Bleau (21.3., CAMP) či vernisáž výstavy Landscape (Pavel Karafiát, AidKid) ve středu 28.3. v CAMPu.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 3. 2018
1.12.
18.3.
Kluziště pod Žižkovskou věží

Kluziště pod Žižkovskou věží

Praha 3, Praha
3.12.
31.1.
Žižkovský betlém

Žižkovský betlém

Praha 3, Praha
30.11.
24.12.
Vánoční trhy na Jiřáku

Vánoční trhy na Jiřáku

Praha 3, Praha
14.2.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí