Úvod > Aktivity & akce > Akce > Fed Cup v Praze: Česko - USA

Fed Cup v Praze: Česko - USA

Kdy 10. listopad 2018 - 11. listopad 2018 Sportovní akce
Do O2 areny se po tříleté pauze vrací finálové utkání tenisového Fed Cupu.
České tenistky budou usilovat v O2 areně o jedenáctý titul ve Fed Cupu. Ve finále, do kterého tým kapitána Petra Pály postoupil po výhře v Německu, se Češky postaví obhájkyním titulu z USA. Pražské diváky tak čeká souboj dvou historicky nejúspěšnějších týmů této soutěže. O to je větší touha českých hráček získat stříbrný pohár zpět!

O kvalitě nadcházejícího střetnutí napovídá, že hned sedm hráček obou týmů je do 25. místa světového žebříčku. Protože Mezinárodní tenisová federace plánuje reorganizaci celé soutěže, při které zanikne systém domácích a venkovních utkání, je nadcházející finále možná na dlouho poslední příležitostí vidět finálový boj českých tenistek v domácím prostředí. 

První fedcupový titul získala Česká republika v roce 1975. Ten poslední pak vybojoval tým ve složení Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Lucie Hradecká před dvěma lety ve Francii. 

Američanky mají fedcupových trofejí osmnáct. Ve vzájemné bilanci s ČR jasně vedou: z dvanácti soubojů vyhrály deset. Na Finálové skóre je včak vyrovnané 1:1. 

 V Praze se nicméně českým tenistkám daří. Naposledy tam porazily v únoru Švýcarsko a úspěšné byly v největší české hale i v bojích o titul. Před pražským publikem slavily triumfy ve finále v roce 2012 nad Srbskem, 2014 nad Německem a 2015 nad Ruskem.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 11. 2018
22.4.
28.4.
Týden umění v Pragovka Gallery

Týden umění v Pragovka Gallery

Praha, Praha
7.4.
6.6.
Stín bodu

Stín bodu

Praha, Praha
4.4.
26.4.
Veřejné kódování…

Veřejné kódování…

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí