Úvod > Aktivity & akce > Akce > Famufest 2018

Famufest 2018

Kdy 6. listopad 2018 - 10. listopad 2018 Festivaly
Letošní 35. ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST se bude konat od 6. do 10. listopadu 2018. Program skýtá promítání více než sedmdesáti filmů, z nichž bude dvacet tři soutěžit v celkem patnácti kategoriích.
Dále se návštěvníci mohou těšit na koncerty, výstavy či diskuse se zajímavými hosty. Ústředním motivem festivalu je pro tento rok most, symbol, který vyjadřuje hlavní myšlenku FAMUFESTU, spojování. Dějištěm FAMUFESTU se pro tento rok stane Praha 7.
 
Primární cíl festivalu je přiblížit studentskou filmovou tvorbu posledního roku široké veřejnosti. Na letošní FAMUFEST se přihlásilo více než sedmdesát snímků, 23 z nich se bude v soutěžní sekci ucházet o ceny v celkem 15 kategoriích (letos poprvé i cena za nejlepší scénografii).  Jednotlivé vítěze vybere porota, v jejímž čele zasedne režisér Hynek Bočan (S čerty nejsou žerty, Přítelkyně z domu smutku, Zdivočelá země), dále dramaturgyně festivalu Anifilm Malvína Balvínová, producentka Pavla Janoušková Kubečková (Hořící keř), střihač Šimon Hájek (Domestik, King Skate) a filmový teoretik Petr Bilík.
 
Ve spolupráci s platformou Cinergy na FAMUFEST dorazí zahraniční hosté – portugalský režisér João Viana a francouzská kameramanka Sabine Lancelin, kteří dlouhodobě úspěšně spolupracují. Jejich poslední film Our madness uvedli mj. na Berlinale. V rámci festivalu proběhne projekce filmů s jejich úvodem a také masterclass moderovaná Václavem Kadrnkou.
 
Festival v rámci doprovodného programu nabídne 3 výstavy – společnou soutěžní výstavu pro katedru fotky a centra audiovizuálních studií, dále ve spolupráci s UMPRUM výstavu prací Jindřicha Janíčka a Taťány Rubášové a také výstavu American Identities studentů State University of New York at New Platz.
Dále se uskuteční scénické čtení nerealizovaných scénářů a několik přednášek či masterclass. Například v pátek proběhne diskuse s Kamilou Zlatuškovou, která se bude věnovat televizní tvorbě – nejprve o festivalu Serial killer a současných trendech ve VOD a následně masterclass s Janem Pavlackým, jediným Čechem, který režíroval seriál pro Netlfix.
 
V rámci čtyř hudebních večerů vystoupí zejména nová jména české scény (ROLE, Branko's Bridge, Pris) doplněná zahraničními hosty (Vuka – Slovinsko). 
 
U příležitosti 100. výročí založení republiky proběhne v rámci programu také sekce „FAMU meets VŠMU“ – pásmo filmů studentů filmové školy v Bratislavě doplněné přednáškami jejich pedagogů.
 
Vyhlášení výsledků proběhne na slavnostním zakončení 9. 11. od 19 hod. v kině Bio Oko.
 
Dějištěm FAMUFESTU se pro tento rok stane Praha 7. Na projekce soutěžních snímků budou moci diváci zajít do letenského kina Bio Oko, nesoutěžní filmy budou k vidění v Kině AVU. Doprovodný program, od výstav po koncerty, proběhne v Kulturním prostoru Letohradská 10 nebo v klubu Underground 36. Akreditace je možné zakoupit na místě za 200 Kč (studenti a senioři) a 250 Kč (veřejnost). Jednodenní akreditace je za 120 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 11. 2018
17.12.
25.1.
Jaroslav Prášil - Jemná matérie

Jaroslav Prášil - Jemná matérie

Praha 1, Praha
8.12.
28.4.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
21.11.
24.2.
Roman Štětina: Předmluva

Roman Štětina: Předmluva

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí