Úvod > Aktivity & akce > Akce > Edmar Castañeda & Marta Töpferová

Edmar Castañeda & Marta Töpferová

Kdy 5. srpen 2019 19:30 - 21:30 Hudební a divadelní akce
Svou virtuozitou a pojetím harfy jako hudebního nástroje, pro který objevil Edmar Castaneda v jazzu dosud nepoznanou roli, způsobil převrat u posluchačů i kritiků. Zpěvačka a skladatelka Marta Töpferová okouzluje fanoušky po celém světě již více než deset let.
„Kolumbijec hraje na harfu jako nikdo jiný na světě. Jeho ruce, zdánlivě poháněné dvěma různými lidmi, vytvářejí zcela jedinečnou, symfonickou plnost zvuku, rychlý ohnivý akord, rovnováhu melodických postav a euforickou jízdu …„- Frankfurter Allgemeine Zeitung

Marta Töpferová je jednou z nejlepších zpěvaček a skladatelek své generace. Je silně ovlivněna latinskoamerickou lidovou hudbou, stejně jako rodnými českými kořeny. Její silné hlasové a temperamentní písně jsou zakořeněny v tradicích venezuelských valů a merengue, argentinského folklóru, kubánské trovy i slovanské lidové hudby. Jako stálá tvůrčí síla na newyorské hudební scéně po šestnáct let spolupracovala Marta s některými z nejlepších hudebníků latiny, jazzu a klasicky a tato zkušenost vytvořila v její tvorbě jedinečný mix stylů.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí