Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den pozemního vojska - Bahna 2018 u Strašnic

Den pozemního vojska - Bahna 2018 u Strašnic

Kdy 23. červen 2018 9:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
29. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě v Zadních Bahnech u Strašic. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu.

Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technikaMuzea na demarkační liniiRokycanech. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země. Letos se můžete těšit na ukázku bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, mobilizaci z roku 1938, střelby s cvičnou municí z bojového vozidla Pandur. K vidění bude i historická vojenská technika československé výroby, tanky T-72M4CZ a T-72M1, bojová vozidla pěchoty, samohybná houfnice, stíhačky Gripen, letouny L-159, bojové i transportní vrtulníky, historický motocykl a policejní autokar, těžká válečná a poválečná technika. V plánu je také seskok výsadkářů. Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technikaMuzea na demarkační liniiRokycanech.

Armáda letos předvede bojovou ukázku takzvané operace na vynucení míru - zajištění objektu s otravnými látkami, který by mohly zneužít bojující jednotky. Součástí operace bude výsadek hloubkového průzkumu, přepad objektu a nasazení letecké techniky.

Poprvé na veřejnosti se můžete těšit na střelbu cvičnou municí z kanonu obrněného vozidla Pandur.Do akce se zapojí přes tisíc vojáků s více než 350 kusy techniky. Vedle profesionálních vojáků a vojenských nadšenců se se do akce zapojí policisté, hasiči, vězeňská služba, ale také technika ze Slovenska, Rakouska, Polska a USA.

Vstup na akci je tradičně zdarma.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2018
20.7.
Běhej lesy Brdy

Běhej lesy Brdy

Skořice, Plzeňsko a Český les
23.11.
17.2.
Muzeum v Rokycanech ví

Muzeum v Rokycanech ví "po čem ženy touží"

Rokycany, Plzeňsko a Český les
26.10.
3.2.
Velkou válkou k vlastnímu státu (1914-1918)

Velkou válkou k vlastnímu státu (1914-1918)

Rokycany, Plzeňsko a Český les
2.12.
6.1.
Radnický betlém

Radnický betlém

Radnice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Strašice, Plzeňsko a Český les
Penziony Kunc

Penziony Kunc

Láz, Střední Čechy
Rodinný penzion Rafanda

Rodinný penzion Rafanda

Příbram, Střední Čechy