Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Kdy 6. duben 2018 10:00 - 28. říjen 2018 16:00 Společenské akce
Díky memorandu za účelem pravidelného návštěvnického provozu Benešovy vily se nyní mohou návštěvníci podívat do této úžasné stavby daleko častěji, než tomu bylo doposud. Národní muzeum nově nabízí možnost předchozí rezervace prostřednictvím elektronického systému.

Poprvé se v tomto novém režimu vila otevře pro školy, a to již tento pátek 6. dubna. Pro širokou veřejnost pak bude zdarma přístupná každý víkend počínaje sobotou 7. dubna 2018 prostřednictvím komentovaných prohlídek, které budou probíhat každou půlhodinu vždy od 10 do 16 hodin. Zmiňované prohlídky seznámí návštěvníky s příběhem Benešovy vily v Sezimově Ústí a životním příběhem Hany a Edvarda Benešových. Každý tak bude mít možnost poznat, jaký byl osud vily po roce 1948, kdy zemřel Edvard Beneš, a po smrti jeho ženy Hany v roce 1974. Zajímavá jistě bude i zmínka o tom, co se změnilo po roce 1989 a jak je možné, že lze sídlo premiérů České republiky dnes navštívit. Komentované prohlídky v areálu Benešovy vily i uvnitř jí samotné poukážou na její roli v životě manželů Benešových i na symbolickou hodnotu, kterou s sebou nese od svého postavení až do současnosti.
 
Vila, jenž je od roku 1975 ve správě Úřadu vlády ČR a je jedinou mimopražskou rezidencí premiéra České republiky, prošla v posledních letech rozsáhlou obnovou. Ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře získala původní podobu z let, kdy ji obývali manželé Benešovi.

Letní sídlo manželů Benešových v Sezimově Ústí, které dnes slouží nejen jako reprezentační prostor předsedy vlády, ale je především důstojným památníkem Hany a Edvarda Benešových, byla poprvé zpřístupněna veřejnosti 28. května 2009.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 4. 2018
16.2.
17.2.
Valentýn v Zoo Tábor

Valentýn v Zoo Tábor

Tábor, Jižní Čechy
17.1.
3.3.
Hvězdy stříbrného plátna

Hvězdy stříbrného plátna

Tábor, Jižní Čechy
31.1.
1.3.
Boris Jirků

Boris Jirků

Tábor, Jižní Čechy
Benešova vila v Sezimově Ústí

Benešova vila v Sezimově Ústí

Sezimovo Ústí, Jižní Čechy
Náměstí Tomáše Bati v Sezimově Ústí

Náměstí Tomáše Bati v Sezimově Ústí

Sezimovo Ústí, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí