Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Husy - oslava 50 let založení Divadla Husa na Provázku

Den Husy - oslava 50 let založení Divadla Husa na Provázku

Kdy 15. březen 2018 10:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
15. března přesně před padesáti lety se to stalo – Divadlo Husa na provázku hrálo své první veřejné představení. U příležitosti 50. výročí od této magické chvíle pořádáme tzv. Den Husy.
Vše vypukne v 10 hodin v Domě umění, kde bude na jeden jediný den otevřena výstava 18 262 dnů Husy, která na symbolických 50 panelech připomene 50 sezón divadla a 5 nejvýznamnějších režisérů od Zdeňka Pospíšila po Vladimíra Morávka, dále také herce, dramaturgy, výtvarníky a muzikanty, kteří divadlo formovali. V 16 hodin v Procházkově síni proběhne kulatý stůl s mimořádnými hosty. V 18 hodin bude slavnostní vernisáž výstavy fotografií, na kterou ve 20 hodin v Divadle Husa na provázku naváže malý komponovaný večer s názvem Panta Rei (Vše plyne) režiséra Břetislava Rychlíka. Ve vzpomínkovém kabaretu spolu s prvními herci divadla (František Hromada, Pavel Leicman, Vladimír Krátký nebo Jiří Pecha) připomene nejzásadnější okamžiky divadla. Po jeho skončení navazuje koncert provázkovské kapely Meteor z Prahy s nejrůznějšími hosty a setkání všech těch, kterým divadlo nějak zasáhlo do života.

Na oslavy dorazí Bolek Polívka, Jiří Pecha, Jiří Vyorálek, Robert Mikluš, Andrea Buršová, Eva Vrbková a další.

Součástí večera bude také vyhlášení výsledků soutěže Báseň, co se zapíše, kterou divadlo vypsalo loni na podzim, a jejíž vítěz získá celoroční volný vstup do Husy na provázku pro dvě osoby.

Hosté se sjedou ze všech stran, šampaňské poteče proudem, slavit se bude – čtvrtek nečtvrtek.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Air Cafe

Kavárna Air Cafe

Brno, Jižní Morava
Podnik café bar v Brně

Podnik café bar v Brně

Brno, Jižní Morava