Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Kdy 23. březen 2019 9:00 - 28. říjen 2019 19:00 Akce pro děti
Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště. Jmenuje se Cyklohráček a cestou na výlet se v něm zabaví děti i rodiče. Můžete využít i jeho slevy v pivovaru, aquaparku, muzeích, Zoo či cukrárně. Ve Slaném čeká na výletníky cesta za pokladem.
Vezměte rodinu na výlet a užijte si cestu tímto nevšedním motorovým vlakem. Jezdí o všech víkendech a také o státních svátcích až do 28. března. Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách i piškvorkách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. Nechybí ani vůz s velkým balónkovištěm a stavebnicemi.

O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti dorbné dárky na památku a dostanou od nich také volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově.

V Cyklohráčku je samotná cesta cílem a děti se tu parádně zabaví. Ale nutno říct, že vlak má své kouzlo i pro tatínky, kteří mohou pozorovat strojvedoucího při práci. Za jeho zády je prosklená stěna, každý se může dívat, jak se řídí vlak a pozorovat výhybky a návěstidla na trati.
 

Jízdní řád Cyklohráčku

Každý víkend vyráží z Prahy hl. n. vždy v 9:02 a 13:02, zpět ze Slaného jede v 11:01 a 16:55. Během letošní sezóny bude Cyklohráček každé druhé sobotní odpoledne prodloužen opět až do Zlonic, kde se nachází Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagónů. Od 30. 3. do Zlonic vláček zavítá celkem 16× za sezónu.

Z Prahy jede Cyklohráček krásnou trasou Pražského semmeringu. Vyjíždí z pražského hlavního nádraží a jede přes Smíchov (severní nástupiště) - Jinonice (metro B) - Cibulka a Zličín na Hostivici (přes zastávku Sadová) NoutonicePodlešín Slaný. Cestou uvidíte Prokopské údolí přes vysoké historické viadukty a nádherné výhledy z výšky na Prahu. Cyklohráčkem se můžete svézt každou sobotu, neděli i svátek. Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní. Pokud byste plánovali Cyklohráčkem cestu ve větší skupině, dejte o sobě prosím minimálně tři pracovní dny dopředu vědět na email bezouska@gr.cd.cz.

Cyklohráček vás doveze do romantického údolí hradu Okoře (stanice Noutonice), navštívit můžete románskou rotundu na Budči (zastávky Kováry nebo Zákolany), zoopark v Zájezdě i historické město Slaný. Na své si přijdou i lovci keší, ta o Cyklohráčku je totiž vezme do hluboké historie tratě, po které vlak projíždí. Její začátek je na nádraží v Hostivici a na finálních souřadnicích vás čeká železniční překvapení.
 

Kola v Cyklohráčku

Pro velké i malé cyklisty je ve vlaku speciální cyklovůz, kam se vejde přes 25 kol a hrajvedoucí mají malé pozornosti i pro každého cyklistu. Cyklisté tu během jízdy můžou provést malý servis - k dispozici mají kompresor na dofouknutí duše, sadu na lepení, mazání i nářadí na běžné opravy. Jako dárek dostanou cyklisté od hrajvedoucích reflexní pásky, aby byli na silnici dobře vidět.

Je třeba ale říct, že Cyklohráček slouží i běžným cestujícím, kteří si nechtějí cestou hrát nebo cestovat s kolem. I pro ty je zde dostatek místa.
 

Cesta za zlatým pokladem ve Slaném a turistická vizitka

Po příjezdu do Slaného můžete s dětmi vyrazit na cestu za pokladem. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích herní plán. Pokud seberete všechny indicie správně, dovedou vás ke zlatému pokladu ukrytému ve městě. Něco si z něj budete moct odnést a získáte také unikátní turistickou vizitku Cyklohráčku. Hrou děti provede Bořek – malý kluk, kterého dostalo město Slaný do svého znaku v době, kdy Českému království vládl král Václav II.

Pokud turistické vizitky sbíráte, tu z Cyklohráčku můžete získat jen dvěma způsoby. Navštívíte infocentrum ve Slaném a předložíte jízdenku ČD nebo PID z Cyklohráčku (musí na ní být razítko od hrajvedoucího z vlaku) nebo ulovíte ve Slaném zmíněný zlatý poklad.
 

Slevy pro cestujícící z Cyklohráčku

Město Slaný připravilo pro návštěvníky z Cyklohráčku speciální slevy, které může využít celá rodina. Cestující získají například za 85 Kč celodenní vstup do místního aquaparku, slevu do místní cukrárny i pivovaru nebo 50% slevu do vlastivědného muzea. Zdarma dostanou cestující cyklistickou mapu regionu na infocentru ve Slaném.

Nově je partnerem Cyklohráčku také bunkr Drnov nedaleko stanice Podlešín, kde můžete navštívit Muzeum studené války a protivzdušné obrany. Cestující z Cyklohráčku mají vstup do muzea o 30 % levnější.

A vydat se můžete se slevou 20 % také do muzea včelařství v Kolči. Najdete ho na zdejším zámku jen pár kroků od vlakové zastávky. O sobotách a nedělích má otevřeno vždy od 10 do 17 hod. Levnější vstupné mají také cestující z Cyklohráčku do Zooparku Zájezd, kde mohou získat zdarma dětskou vstupenku k jedné dospělé (zastávka Kováry).

Slevy získáte velmi jednoduše. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích slevovou kartu Cyklohráčku, kde jsou slevové kupony. Hrajvedoucí vám kartu orazítkuje a můžete na výletě využít všechny slevy.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí