Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Kdy 24. březen 2018 9:00 - 28. říjen 2018 19:00 Akce pro děti
Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště. Jmenuje se Cyklohráček a cestou na výlet se v něm zabaví děti i rodiče. Můžete využít i jeho slevy v pivovaru, aquaparku, muzeích, ZOO či cukrárně. Ve Slaném čeká na výletníky cesta za pokladem.
Vezměte rodinu na výlet a užijte si cestu tímto nevšedním motorovým vlakem. Jezdí o všech víkendech a také o státních svátcích až do 28. března.

Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách i piškvorkách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. Nechybí ani vůz s velkým balónkovištěm a stavebnicemi.

O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti dorbné dárky na památku a dostanou od nich také volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově.

V Cyklohráčku je samotná cesta cílem a děti se tu parádně zabaví. Ale nutno říct, že vlak má své kouzlo i pro tatínky, kteří mohou pozorovat strojvedoucího při práci. Za jeho zády je prosklená stěna, každý se může dívat, jak se řídí vlak a pozorovat výhybky a návěstidla na trati.
 

Podzimní výluka

Chystáte se v září nebo v říjnu na podzimní výlet Cyklohráčkem. Pozor, ať vás nepřekvapí výluka na jeho trase. V Praze se bude celý podzim opravovat trať ze Smíchova na Zličín a do Hostivice, Cyklohráček proto pojede kousek cesty po jiné trati, než je běžné.

Odjezdy z Pražského hlavního nádraží zůstávají stejné, ale pak zastaví Cyklohráček na Smíchovském nádraží (ne na tzv. smíchovském severním nástupišti jako obvykle, ale skutečně ve stanici Praha-Smíchov), v Řeporyjích a v Rudné u Prahy.

Naopak stanice Praha-Cibulka a Praha-Zličín kvůli výluce mine. Úseku z Hostivice kolem Okoře do Slaného se výluka nijak nedotkne, tam Cyklohráček pojede bez jakýchkoliv změn.
 

Kola v Cyklohráčku

Pro velké i malé cyklisty je ve vlaku speciální cyklovůz, kam se vejde přes 25 kol a hrajvedoucí mají malé pozornosti i pro každého cyklistu. Cyklisté tu během jízdy můžou provést malý servis - k dispozici mají kompresor na dofouknutí duše, sadu na lepení, mazání i nářadí na běžné opravy. Jako dárek dostanou cyklisté od hrajvedoucích reflexní pásky, aby byli na silnici dobře vidět.

Je třeba ale říct, že Cyklohráček slouží i běžným cestujícím, kteří si nechtějí cestou hrát nebo cestovat s kolem. I pro ty je zde dostatek místa.
 

Odkud a kam Cyklohráčkem

I letos vás vezme Cyklohráček na výlet krásnou trasou Pražského semmeringu. Vyjíždí z pražského hlavního nádraží a jede přes Smíchov (severní nástupiště) a Zličín na Hostivici NoutonicePodlešín Slaný a několikrát z arok i Zlonic. Cestou uvidíte Prokopské údolí přes vysoké historické viadukty a nádherné výhledy z výšky na Prahu. Cyklohráčkem se můžete svézt každou sobotu, neděli i svátek. Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní. Pokud byste plánovali Cyklohráčkem cestu ve větší skupině, dejte o sobě prosím minimálně tři pracovní dny dopředu vědět na email bezouska@gr.cd.cz.

Cyklohráček vás doveze do romantického údolí hradu Okoře (stanice Noutonice), navštívit můžete románskou rotundu na Budči (zastávky Kováry nebo Zákolany), zoopark v Zájezdě i historické město Slaný. Na své si přijdou i lovci keší, ta o Cyklohráčku je totiž vezme do hluboké historie tratě, po které vlak projíždí. Její začátek je na nádraží v Hostivici a na finálních souřadnicích vás čeká železniční překvapení.
 

Cesta za zlatým pokladem ve Slaném a turistická vizitka

Po příjezdu do Slaného můžete s dětmi vyrazit na cestu za pokladem. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích herní plán. Pokud seberete všechny indicie správně, dovedou vás ke zlatému pokladu ukrytému ve městě. Něco si z něj budete moct odnést a získáte také unikátní turistickou vizitku Cyklohráčku. Hrou děti provede Bořek – malý kluk, kterého dostalo město Slaný do svého znaku v době, kdy Českému království vládl král Václav II.

Pokud turistické vizitky sbíráte, tu z Cyklohráčku můžete získat jen dvěma způsoby. Navštívíte infocentrum ve Slaném a předložíte jízdenku ČD nebo PID z Cyklohráčku (musí na ní být razítko od hrajvedoucího z vlaku) nebo ulovíte ve Slaném zmíněný zlatý poklad.
 

Slevy pro cestujícící z Cyklohráčku

Město Slaný připravilo pro návštěvníky z Cyklohráčku speciální slevy, které může využít celá rodina. Cestující získají například za 85 Kč celodenní vstup do místního aquaparku, slevu do místní cukrárny i pivovaru nebo 50% slevu do vlastivědného muzea. Zdarma dostanou cestující cyklistickou mapu regionu na infocentru ve Slaném.

Nově je partnerem Cyklohráčku také bunkr Drnov nedaleko stanice Podlešín, kde můžete navštívit Muzeum studené války a protivzdušné obrany. Cestující z Cyklohráčku mají vstup do muzea o 30 % levnější.

A vydat se můžete se slevou 20 % také do muzea včelařství v Kolči. Najdete ho na zdejším zámku jen pár kroků od vlakové zastávky. O sobotách a nedělích má otevřeno vždy od 10 do 17 hod. Levnější vstupné mají také cestující z Cyklohráčku do Zooparku Zájezd, kde mohou získat zdarma dětskou vstupenku k jedné dospělé (zastávka Kováry).

Slevy získáte velmi jednoduše. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích slevovou kartu Cyklohráčku, kde jsou slevové kupony. Hrajvedoucí vám kartu orazítkuje a můžete na výletě využít všechny slevy.
 

Mimořádné jízdy Cyklohráčku do železničního muzea ve Zlonicích

Vždy poslední sobotu v měsíci pokračuje odpolední Cyklohráček ze Slaného až do Zlonic, kde přibližně kilometr od vlakového nádraží krásné železniční muzeum. Svézt se sem Cyklohráčkem můžete o sobotách 28.4., 26.5., 30.6., 28.7., 25.8., 29.9., a 27.10.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 9. 2018
18.11.
28.2.
Kluziště v OC Šestka

Kluziště v OC Šestka

Praha 6, Praha
24.11.
31.1.
Betlém z másla v Máslovicích

Betlém z másla v Máslovicích

Máslovice, Střední Čechy
1.12.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí