Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Kdy 30. březen 2018 - 28. říjen 2018 Sportovní akce
Speciální víkendový vlak Sp 1938 „Kokořínsko“ vyjíždí v letní sezoně každou sobotu z Prahy Vršovic do Mělníka a Mšena. Souprava vlaku je sestavena z motorového vozu a jednoho přípojného vozu upraveného pro přepravu jízdních kol.
Speciální víkendový vlak R 1572 Kokořínský rychlík vyjíždí v letní sezoně každou sobotu z Prahy-Vršovic do Mělníka a Mšena. Na vlak bude nasazena souprava sestávající z historické lokomotivy řady T 478 a dvou přívěsných vozů klasické stavby známých jako řada B, BDs v původním zeleném nátěru. Vlak bude disponovat dostatečným prostorem pro zavazadla (umožní přepravu velkého počtu jízdních kol a objemných zavazadel v zavazadlovém oddíle).

Víkendový vlak R 1572 Kokořínský rychlík jezdí každou sobotu, neděli a státem uznaný svátek od 30.3. do 28.10. 2018. Vyjíždí ze stanice Praha-Vršovice a pokračuje do Mělníka, Lhoty u Mělníka, Kaniny a Mšena. Zpět se vrací odpoledne  v 17:00 jako R 1573.
 

Co navštívit v okolí trati?

Po cestě lze vystoupit a vydat se na kole nebo pěšky a poznávat krásy Kokořínska. Pokud vystoupíte ve Lhotce u Mělníka, tak vás určitě zaujme zdejší skalní obydlí nebo Národnípřírodní památka Holý vrch. Turistické značení po červené vás povede podél rybníka Lhotka a říčky Pšovka až k nejznámějšímu rybníku Harasov, nad kterým se tyčí pískovcové skály. Odtud je to už kousek na hrad Kokořín, který je dominantou tohoto kraje. Za zmínku stojí rovněžskalní útvar Pokličky, ke kterému se dostanete nejlépe po modré z cílové stanice Mšeno.

Pro ty, co vystoupí ve Mšeně a chtějí vidět okolní krajinu z nadhledu, lze doporučit výšlap na Vrátenskou horu, kde je jedna z nejkrásnějších rozhleden v Čechách.

Ve vlaku platí tarif společnosti KŽC Doprava, s.r.o. a tarif PID. Vlak nečeká na žádné přípoje.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 4. 2018
15.11.
6.1.
Půjdem spolu do Betléma - výstava mělnického muzea

Půjdem spolu do Betléma - výstava mělnického muzea

Mělník, Střední Čechy
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Mělník

Zimní prohlídky zámku Mělník

Mělník, Střední Čechy
2.12.
23.12.
Adventní plavby po Máchově jezeře

Adventní plavby po Máchově jezeře

Doksy, Českolipsko a Jizerské hory
28.11.
6.1.
Alena Vitáková - výstava obrazů a skla

Alena Vitáková - výstava obrazů a skla

Mladá Boleslav, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí