Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Kdy 23. březen 2019 - 28. říjen 2019 Sportovní akce
Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Český Brod – Nymburk-město – Jičín – Libuň – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy.
O sobotách, nedělích a ve státní svátky se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Zvláštní víkendový vlak zastaví na třech nádražích v Praze (Praha-Vršovice 8:40, Praha hl.n. 8:53 a Praha-Libeň 9:00), tak aby byl pro cesty za turistikou co nejdostupnější. Turisty i cyklisty pak zaveze za největšími lákadly Českého ráje a okolí.

Zastaví například v Jičíně (10:32) – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak pak pokračuje do Jinolic (10:42) s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami (10:55), odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal, Hrubou skálu (11:05), až do Turnova (11:19). Odtud vyrazí zpět v 16:41.
 

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj

odj. 8:40         Praha-Vršovice                 –
8:44–8:53        Praha hl. n.             příj.  19:16
8:59–9:00        Praha-Libeň                     19:09
9:38–9:39        Nymburk město               18:26–18:31
9:56–9:57        Křinec                              18:09–18:11
10:04–10:05    Rožďalovice                     18:02–18:03
10:13–10:14    Kopidlno                          17:53–17:54
10:31–10:32    Jičín                                  17:33–17:36
10:36–10:37    Železnice                          17:26–17:27
10:41–10:42    Jinolice                             17:21–17:22
10:45–10:46    Libuň                                17:15–17:18
10:54–10:55    Rovensko pod Troskami  17:04–17:07
10:57–10:58    Ktová                                17:01
11:00–11:01    Borek pod Troskami         16:58
11:04–11:05    Hrubá Skála                      16:54–16:55
11:07–11:08    Karlovice-Sedmihorky     16:51–16:52
11:12–11:13    Turnov město                    16:46–16:47
příj. 11:19        Turnov odj.                       16:41
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019
30.3.
28.10.
Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Mšeno, Střední Čechy
13.2.
28.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Praha 3, Praha
15.4.
15.11.
Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku

Praha 2, Praha
20.3.
18.12.
Farmářské trhy na Pankráci

Farmářské trhy na Pankráci

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí