Úvod > Aktivity & akce > Akce > Brutal Assault 2019 v Jaroměři

Brutal Assault 2019 v Jaroměři

Kdy 7. srpen 2019 - 10. srpen 2019 Festivaly
Hudební festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 24. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve opět na různorodý lineup složený z více než 130 kapel.

23. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Místem konání je již tradiční a věhlasný prostor vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, kde se během čtyř festivalových dnů představí na třech pódiích na osmdesát kapel z celého světa.

Na festival se po delší době vrací prověřená jména metalového extrému, ať už mluvíme o Behemoth, At The Gates, Unleashed nebo Broken Hope. Hardcore tentokrát zastupují například Converge, Northlane nebo Full of Hell. Jedním z headlinerů festivalů bude také legendární praotec horrorpunku Glenn Danzig se svým sólovým projektem - půjde o historicky první koncert v Česku.

Na festivalu se představí průkopníci, kteří ovlivnili celou generaci muzikantů a definovali gotický sub-žánr doom metalu jsou PARADISE LOST, kteří přijedou s novou deskou Medusa. Po rozpadu jiných průkopníku Nihilist se nově vzniknuvší UNLEASHED chopili žezla vrchních Vikingů švédské death metalové scény a tohoto žezla se sveřepě odmítají vzdát i téměř 30 let poté!

Svojí mši plnou temných žalmů nám předvedou polští kazatelé BATUSHKA, kteří se těší stále většímu zájmu a popularitě, nejen v black metalovém poli. GODFLESH zaplní pódium svojí špínou protkanou hudbou. Brutal Assault také představí duo thrash metalových ikon, které nepotřebují delšího představování, a to sice ANTHRAX a SACRED REICH! Spolu s nimi crossover thrashoví miláčci IRON REAGAN a jedno z nejpevnějších jmen na scéně PRONG. Z b-čkových filmů a osmdesátkových televizních pořadů, nám atmosféru a hudební podkres vyčarují francouzští mistři CARPENTER BRUT! Můžeme se tedy těšit na tajemné zasvěcení do BRUTální smyčky omamných tónů z říše Johna Carpentera. Satanistické audio násilí nám budiž představeno z rukou francouzských šílenců ANTAEUS. Pro fanoušky moderního death metalu s lehkou směsicí hardcoru, tu máme vynikající VENOM PRISON v čele s charismatickou Larissou Stupar, dále jejich souputníky z Británie, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY a Australské brutalisty THY ART IS MURDER, kteří jsou momentálně jednou z nejžhavějších kapel na poli moderního death metalu. Exotickou vsuvkou, která momentálně obráží celý svět a zanechává posluchače a diváky ve strnulém úžasu, budou CRYSTAL LAKE z Japonska, kteří nasadili pro ostatní žánrově podobné kapely neuvěřitelně vysokou laťku s jejich deskou Helix. Pokud si myslíte, že pro vás máme až přehršel energické hudby, jste na omylu, protože to stále není všechno! Úderní hardcoristé GET THE SHOT nám budou mít rozhodně co říct během své valivé show, stejně jako noiseoví králové, DAUGHTERS, kteří k nám přijíždí zahrát, jako na jeden z mála festivalů, svojí exklusivní show! Jako o souputnicích DAUGHTERS můžeme dozajista hovořit i o Švédských vizionářích, o jejichž koncertech se šíří jen samá superlativa a Brutal Assault nebude chybět na jejich krátké soupisce. Jedná se o CULT OF LUNA! Doporučujeme nezmeškat jejich krásnou audio-vizuální show napěchovanou pestrou škálou emocí. Další kapelou pro všímavé obecenstvo budou dozajista progresivní THE OCEAN, američtí vlajkonoši moderního djent/prog metalcoru AFTER THE BURIAL a norští avantgardní MANES. Můžete se také těšit na vycházející hvězdu dánské scény SLÆGT a na jejich epické pojetí blackened heavy metalu, nicméně bez jakýchkoliv žánrových omezení, když dojde na lámání chleba. Dále vám také přinášíme death metalové harcovníky TAPHOS, krásnou Anneke van Giersbergen s jejím projektem VUUR. Ještě jsme pro vás přichystali praotce zasmušilého doom rockového žánru, s více jak třicetiletou kariérou, kteří momentálně prožívají zmrtvýchvstání. Řeč je samozřejmě o THE OBSESSED!

O festivalu
Festival Brutal Assault patří mezi největší metalové festivaly v Evropě. Vznikl v
polovině 90.let jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Rok na to se festival přesunul do Josefova, kde zůstal do současnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2019
1.1.
31.12.
Úniková hra Šporkova skrýš v Kuksu

Úniková hra Šporkova skrýš v Kuksu

Kuks, Krkonoše a Podkrkonoší
14.9.
Vinobraní na Kuksu 2019

Vinobraní na Kuksu 2019

Kuks, Krkonoše a Podkrkonoší
31.8.
Hospitál nebo zámek? Hradozámecká noc na Kuksu

Hospitál nebo zámek? Hradozámecká noc na Kuksu

Kuks, Krkonoše a Podkrkonoší
Ptačí park Josefovské louky

Ptačí park Josefovské louky

Jaroměř, Královéhradecko
Muzeum magie v Jaroměři

Muzeum magie v Jaroměři

Jaroměř, Královéhradecko
Pohádkové bludiště v Jaroměři

Pohádkové bludiště v Jaroměři

Jaroměř, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel 28 v Jaroměři

Hotel 28 v Jaroměři

Jaroměř, Královéhradecko
Rodinný pension Wunsch v Josefově

Rodinný pension Wunsch v Josefově

Jaroměř, Královéhradecko
Restaurant U Koule v Jaroměři

Restaurant U Koule v Jaroměři

Jaroměř, Královéhradecko
Apartmány No.8 v Josefově

Apartmány No.8 v Josefově

Jaroměř, Královéhradecko