Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bruslení na Lipně 2019 - ovály v Lipně nad Vltavou

Bruslení na Lipně 2019 - ovály v Lipně nad Vltavou

Kdy 26. leden 2019 - 1. březen 2019 Sportovní akce
Dne 18. 2. 2019 je na Lipně v provozu lokální bruslení v Lipně nad Vltavou (4 km ovál).
V Lipně nad Vltavou si lze zabruslit zabruslit na 4 km okruhu. Je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a nevstupovat mimo upravované dráhy, kde je síla ledu kontrolována. Pro bezpečné hromadné bruslení je potřeba min. 18 cm.

Dále funguje lokální bruslení v Horní Plané (hřiště) a bruslení na ledovém hřišti Frymburk, ovál (2 km) pouze v dopoledních hodinách.


O Ledové magistrále

Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Letos (2019) ještě stále není bezpečně zamrznuto, ale na Lipně je dráha upravena do oválu, který měří 4 km. V Horní Plané jsou oválo o délkách 1500 a 700 m. Nevstupujte na jiná místa Lipenské přehrady než je otevřený ovál - zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný!

Nástupní místo ledové magistrály Lipno najdete přímo na obecní pláži pod Aquaworldem Lipno u přístaviště Marina Lipno. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením.

Tip: váš automobil zaparkujte na parkovišti před Aquaworldem Lipno (150 metrů k nástupišti), nebo na Promenádě Lipno (200 metrů k nástupišti). Pokud je parkoviště plné, můžete využít parkovací plochy Skiareálu Lipno u lanovky (400 metrů k nástupišti).

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2019
17.8.
25.8.
Lipno Sport Fest 2019

Lipno Sport Fest 2019

Lipno nad Vltavou, Šumava
28.9.
Lipenský Kolo-toč

Lipenský Kolo-toč

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí

Amenity Resort Lipno

Amenity Resort Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Animační programy na Lipně

Animační programy na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava