Úvod > Aktivity & akce > Akce > Brdský cyklobus Plzeň - Příbram

Brdský cyklobus Plzeň - Příbram

Kdy 28. duben 2018 - 30. září 2018 Sportovní akce
Už desátým rokem vyrazí v letním období autobusy na lince z Plzně do Příbrami vybavený vlekem pro jízdní kola. Autobusy na této trase jezdí s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek.
Brdy, pohoří přezdívané vnitrozemská Šumava, leží na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje. Ač je centrální část pohoří pořád součástí nepřístupného Vojenského výcvikového prostoru Brdy, tak i zbývající část nabízí cykloturistům a pěším jedinečné možnosti vyžití. Pro cykloturisty je zajímavá především hustě zalesněná a silničkami protkaná část pohoří pod legendárním Třemšínem, což s pěknými táhlými sjezdy kolem turistických cílů směrem na Plzeň či na Rožmitál činí z Brd atraktivní turistickou destinaci. Rodiny s dětmi se v regionu mohou zdržet celý den, pro vyspělejší cyklisty bude vítaným závěrem výletu dlouhý sjezd do podhůří k zastávkám cyklobusu nebo železnici. Zdatnější turisté mohou dojet až do Plzně. Autobusy jedou s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek až do 30. září 2018.

Cena za přepravovanou osobu se řídí dle zvláštního ceníku jízdného a ujeté tarifní vzdálenosti. Za jízdní kolo zaplatíte jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost 30 Kč za jednosměrnou jízdenku. Pro zpáteční přepravu kola je možné využít zpáteční dovozné se slevou za cenu 20 Kč. Skupina cestujících s dětmi může využít zvýhodněné rodinné jízdné až pro pět osob, z nichž jen 2 mohou být starší 15 let. Zájemci si mohou místo v autobuse předem zarezervovat v Plzni na Centrálním autobusové nádraží. Autobusy do Brd odjíždějí z hlavního autobusového nádraží (Plzeň, CAN) v 7:45. Na zpět z Příbrami se vrací v 15:30 hodin.


Bonusy za jízdenku

Atom muzeum Javor 51, Míšov
Oproti jízdence z cyklobusu sleva 30,- Kč z ceny vstupného pro dospělé (z původní ceny 100,- Kč) do Atom muzea Javor 51 nebo Sleva 20,- Kč z ceny vstupného pro důchodce (z původní ceny 50,- Kč) do Atom muzea Javor 51.

Muzeum strašidel, Plzeň
Za jízdenku z cyklobusu sleva v hodnotě 20,- Kč na osobu při návštěvě Muzea Stašidel v Plzni. (Jízdenka nesmí být starší než 1 týden).

Hotel a restaurace Pod Kokšínem, Hořehledy
Oproti jízdence z cyklobusu sleva 10% z útraty v restauraci Pod Kokšínem. Za jízdenku z cyklobusu sleva 10% na ubytování.

Pohádkový statek, Břasy-Vranovice
Oproti jízdence z cyklobusu sleva 20 Kč na osobu.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2018
21.11.
24.2.
Pracovna republiky - Architektura Plzně v letech 1918–1938

Pracovna republiky - Architektura Plzně v letech 1918–1938

Plzeň 3, Plzeňsko a Český les
15.1.
10.2.
Tomáš Petříček

Tomáš Petříček

Plzeň, Plzeňsko a Český les
5.10.
27.1.
Vilém Heckel 1918–1970

Vilém Heckel 1918–1970

Plzeň 3, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Plzeň 4, Plzeňsko a Český les
Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Plzeň, Plzeňsko a Český les