Úvod > Aktivity & akce > Akce > Byla jednou jedna rodina v Zeměráji
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
28.9.
+ Přidat foto

Byla jednou jedna rodina v Zeměráji

Kdy 28. září 2018 10:00 - 18:00 Akce pro děti
Prožijte den s obyvateli vesnice raného středověku. Co dělal táta a co máma? Hrály si tenkrát děti? Budeme rozdělávat oheň, mlít mouku, péct placky, příst, tkát, dávat dům do kožichu, sekat kosou a po práci si zahrajeme některou z dávných her. K tomu si můžete užít stovku dalších atrakcí Zeměráje.

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Objevíte zde reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky.

Dále na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso - jako jediná v ČR vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, pole, balvany, potok a dotvořená různými přírodními materiály jako šišky, oblázky, jehličí aj. Její součástí jsou i balanční prvky a řada zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je také dětská vesnička Hrejkov s úřadem, obchodem, hospodou, pekárnou i kovárnou a loutkovým divadélkem, přírodní krytá herna, archeologické i paleontologické naleziště, různá bludiště a hřiště, orientační hry, lukostřelnice, fotbalgolf, vodní hrátky, dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu nebo pátrání po Kamenech času. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 8. 2018
2.12.
24.12.
Advent v Písku 2018

Advent v Písku 2018

Písek, Jižní Čechy
21.11.
30.4.
Včela - tajuplný výlet za sluncem

Včela - tajuplný výlet za sluncem

Písek, Jižní Čechy
12.10.
31.12.
Půl století s Cimrmanem

Půl století s Cimrmanem

Písek, Jižní Čechy
Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Kovářov, Jižní Čechy
Rozhledna Kuníček u Petrovic

Rozhledna Kuníček u Petrovic

Petrovice, Střední Čechy
Zámek Petrovice u Příbrami

Zámek Petrovice u Příbrami

Petrovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí