Úvod > Aktivity & akce > Akce > African Food Festival v Botanické zahradě v Praze

African Food Festival v Botanické zahradě v Praze

Kdy 14. červenec 2018 10:00 - 15. červenec 2018 20:00 Gastronomické akce
Za exotikou a výborným jídlem nemusíte jezdit daleko, stačí o víkendu 14. a 15. července navštívit trojskou botanickou zahradu, kam se lehce dostanete hromadnou dopravou.
Po oba víkendové dny se od 10.00 do 20.00 hodin můžete těšit na africké speciality i na doprovodný program, který přiblíží bohatou kulturu afrického kontinentu. Uprostřed července tak máte příležitost ochutnat přímo v rozkvetlé zahradě Afriku všemi smysly.
Návštěvníky zahrady roztančí vystoupení umělců z různých koutů Afriky, například z Mali, Gambie či Senegalu. Zájemci se navíc budou moci aktivně zapojit a vyzkoušet si tradiční tance, zpěv i bubnování, které zaručeně rozproudí krev a navodí atmosféru pulzující africké divočiny.

Ani chuťové buňky nepřijdou zkrátka. Ochutnáte západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, africkou kávu i osvěžující lahodné limonády. V neděli 15. července si nenechte ujít živou kuchařskou show s vařením z hmyzu. Všichni odvážní mohou ochutnat.

Na své si přijdou i nejmladší návštěvníci zahrady. Pro ně je v sobotu nachystáno výpravné divadelní představení Dobrodružný výlet za pohádkovým dobrodružstvím africkou savanou. Potkají se se zvířátky, ale také s nebezpečím, které může číhat na každém kroku. Po oba dny je připravena také africká školička, kde si děti mohou udělat  vlastní šamanskou masku, šamanský kámen a nechat se otestovat ze znalostí o Africe. Na odpoledne jsou pro malé i velké děti připraveny kreativní dílny.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018

Ubytování a restaurace v okolí