Úvod > Aktivity & akce > Akce > Adolf Loos - Viktor Bauer - Konfiskované vzpomínky

Adolf Loos - Viktor Bauer - Konfiskované vzpomínky

Kdy 12. duben 2018 - 15. červen 2018 Výstavy
Výstava ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov představuje dílčí výsledky výzkumu věnovaného tvorbě architekta Adolfa Loose pro významného brněnského průmyslníka a vizionáře Viktora Bauera.
Viktor Moritz Peter Maria rytíř von Bauer-Rohrfelden (1876–1939) byl nadmíru pozoruhodnou osobností. Pocházel z rodiny významných moravských velkoprůmyslníků a po smrti rodičů v roce 1911 převzal vedení průmyslového impéria. Architekt Adolf Loos (1870–1933) patřil k významným osobnostem evropské kulturní scény přelomu století. Svá nejvýznamnější díla navrhl ve Vídni, Praze, Plzni a Paříži.

Donedávna se zdálo, že zakázky provedené architektem Loosem pro průmyslníka Viktora Bauera jsou dobře probádanou oblastí. Další otevření tématu nicméně ukázalo, že vztah obou brněnských rodáků, Loose a Bauera, byl ve skutečnosti mnohem intenzivnější. Novým objevem je přítomnost Loosova nábytku ve vile v Drážďanech, kterou Viktor Bauer zakoupil pro svou rodinu v roce 1912, podíl na řešení dvou vídeňských bytů v ulicích Friedrichstraße a Babenbergerstraße, a zejména nová zjištění učiněná v souvislosti s Loosovou úpravou interiérů zámečku ve Starém Brně.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 4. 2018

Ubytování a restaurace v okolí