Úvod > Aktivity & akce > Akce > International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

Kdy 25. září 2018 20:00 - 11. listopad 2018 23:00 Festivaly
V nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta se uskuteční již 40. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během měsíce nabídne toto pražské hudební centrum neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů.

Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

Alex Garnett je jedním z předních jazzových saxofonistů Velké Británie i kontinentální Evropy, s hudební kariérou delší než dvacet let. Je okamžitě rozpoznatelný svým temným, chraplavým zvukem tenorsaxofonu. Všestranný hudebník, frontman i sideman, si užil úspěch jako jazzový umělec, skladatel i aranžér. V Praze vystoupí 22. 10. 2018.

Italský pianista a skladatel Federico Monetta, působící v současnosti ve Švýcarsku, proslulý svými unikátními skladbami a odvážným hudebním stylem. Za svou působivou kariéru měl možnost hrát s hvězdami mezinárodního formátu. Monettův kvartet vznikl roku 2013, a po dvou letech a úspěšném přijetí hudebními nadšenci vydal své první album, „Walking In My Soul.“ Poslechnout si ho můžete 26. 10. 2018.

Wayne Escoffery feat. Lukaš Oravec Quartet se představí 28.10. 2018. Držitel ceny Grammy, Wayne Escoffery, se narodil roku 1975, a prvních osm let života strávil v Londýně. Teprve příchod do Spojených států v něm ale probudil lásku k hudbě a ukázal jeho fenomenální talent.Ve svých jedenačtyřiceti letech má již na kontě deset nahrávek, spolupráci s takovými útvary jako The Eric Reed Septet, Mingus Dynasty či Jazz At Lincoln Center's Music of the Masters, elitní skupiny hudebníků vybraných samotným Wyntonem Marsalisem.

Vítězka Australian Jazz Awards roku 2017 Michelle Nicolle bude v Redutě 30.10. 2018. Michelle, proslavená svým procítěným zpěvem, který člověka zasáhne přímo na duši, se skromností sobě vlastní pracuje na svých schopnostech s pomocí jejího speciálně vybraného kvartetu. Za dobu své kariéry vydala s kvartetem již 8 CD, a projezdila takřka celý svět.

Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit v předprodeji Goout, nebo na pokladně Reduty na adrese Národní 116/20, Praha 1. V případě zájmu o informace volejte na číslo +420 224 933 487 nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese info@redutajazzclub.cz.
 

Z historie festivalu

Mezinárodní jazzový festival Praha je bezesporu nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří i mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. První ročník festivalu se uskutečnil již v roce 1964 pod názvem Mezinárodní jazzový festival Praha s podtitulem „festival splněných přání“. A skutečně se přání splnila. V Praze totiž vystoupily tehdejší hvězdy světového formátu v čele s Donaldem „Babym“ Douglasem, Ackerem Bilkem a kvartetem Krzystofa Komedy. První jazzový festival se setkal s mnoha pozitivními ohlasy, což přimělo zakladatele Lubomíra Dorůžku k jeho pokračování.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 10. 2018
1.2.
28.2.
The Best of Grand Cru

The Best of Grand Cru

Praha 1, Praha
8.12.
28.4.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
7.2.
28.2.
Ivan Brtna

Ivan Brtna

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí