Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2019

Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2019

Kdy 17. květen 2019 - 19. květen 2019 Gastronomické akce
Ivančice na Brněnsku uspořádají Slavnosti chřestu už po 25. Na náměstí budou lidé moci ochutnat minimálně 35 chřestových specialit, na nádvoří radnice budou na návštěvníky čekat vinaři. Bohatý kulturní program a program pro děti je zaručen.

Ivančice a jejich okolí byly kdysi vyhlášenou oblastí pěstování chřestu. Slavnosti, které se v Ivančicích odehrávají každý rok v druhé polovině května, jsou pro mnohé návštěvníky mnohdy první příležitostí k seznámení se s někdejší vybranou pochoutkou. Místní restaurace nabízí chřestová menu a různé speciality, ale můžete rovněž zakoupit čerstvé výhonky pro experimenty ve vlastní kuchyni. Akci provází kuchařské show, řemeslný trh, ochutnávky vín, koncerty, výstavy a bohatý program pro děti.

Rodiny s dětmi mohou návštěvu Ivančic spojit třeba i s řáděním v zábavním parku Permonium v sousedních Oslavanech, návštěvou Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově nebo vycházkou podél řeky směrem na Moravský Krumlov.

V neděli 19. 5. se můžete svézt do Ivančic historickým vlakem, v jehož čele pojede parní lokomotiva Skaličák (433.001). Součástí vlaku bude i bufetový vůz. Parní vlak uskuteční dvě jízdy. Jednu mezi Brnem - Dolní nádraží a Ivančicemi tam i zpět, druhou mezi Střelicemi a Ivančicemi také tam i zpět. Jízdenku do parního vlaku koupíte od 1. do 18. 5. v ČD centru na brněnském hlavním nádraží (v pokladně č. 1). Zbylé jízdenky se budou prodávat přímo u vlaku bez přirážky. Přeprava jízdních kol je vyloučena.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 5. 2019
7.9.
Chillibraní a Chilližrout 2019

Chillibraní a Chilližrout 2019

Brno, Jižní Morava
28.10.
Permon Cup 2019

Permon Cup 2019

Oslavany, Jižní Morava
24.8.
25.8.
Strach v Permoniu

Strach v Permoniu

Oslavany, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Besední dům Ivančice

Hotel Besední dům Ivančice

Ivančice, Jižní Morava
Penzion Oldřich Marek Ivančice

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Ivančice, Jižní Morava
Kavárna Café Manuela Ivančice

Kavárna Café Manuela Ivančice

Ivančice, Jižní Morava