!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zvířata se učí v Zoo Praha
Zvířata se učí v Zoo Praha
">
5.9.
28.10.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Zvířata se učí v Zoo Praha

Kdy 5. září 2020 12:0028. říjen 2020 14:00
Ukázkou učení zvířat odstartoval začátek školního roku v Zoo Praha. Návštěvníci mohli vidět speciální cvičení s lachtany i práci se zvířaty v rezervaci Bororo.
Vše je zaměřeno na trénink, rozptýlení  a představení jejich schopností. Program s názvem „Zvířata se učí“ bude pokračovat i v září a v říjnu a to vždy o víkendech a svátcích.

Hlavními hvězdami programu v rezervaci Bororo budou lama alpaka Sancho, miniprasátka Jonatán a Pepinka, koza Jarmila, fretka Fred a samec káněte Harrisova Diego. Návštěvníci mohou vidět zvířata při řešení hlavolamů a dalších úkolů. Právě při speciálních prezentacích uvidí zájemci i hrací prvky pro zvířata, které jim slouží v rámci enrichmentu – tedy jako forma zpestření každodenního života v zoologické zahradě. Chovatelé jim tak hravou formou předávají například potravu. Jsou to třeba různé hlavolamy pro papoušky zejména pro nestory kea, což jsou papoušci, kteří opravdu potřebují zabavit i své mozkové buňky, rádi řeší různé úlohy. U primátů zase využíváme speciální skříňku s bambusy.

Málokdo možná ví, že cvičení pomáhají zvířatům zvyknout si například na pravidelné prohlídky. Je to sestava cviků, kdy máme možnost zkontrolovat denně naše lachtany. Prohlížíme jejich tělo, jestli nemají nějaká zranění. Důležité je, aby to pro ně nebylo nepříjemné. Prohlídka se týká očí, zubů a celého těla.

Speciální prezentace s ukázkou učení zvířat mohou návštěvníci vidět v Amfiteátru rezervace Bororo v měsíci září vždy o víkendech a svátcích v 12.00 hodin a od října pak ve stejné dny o hodinu později, tedy v 13.00 hodin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 9. 2020