Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival Zvířata jsou taky lidi
Festivaly

Festival Zvířata jsou taky lidi

Poslední listopadový víkend v pražském Kině Atlas bude patřit festivalu dokumentárních filmů Zvířata jsou taky lidi. Festival divákům nabídne sedm originálních snímků, které neotřelým způsobem poukazují na vztah lidské společnosti ke zvířatům.

Zoologické zahrady nám vystavují na odiv roztomilá i divoká zvířata, jež by ve volné přírodě nepřežila, a při odchodu nám prodají jejich plyšové napodobeniny. Chovatelé tzv. hospodářských zvířat nám ukazují zvířata spokojeně se pasoucí na loukách a vyhřívající se na slunci. Cirkusy nám představují zvířata radostně překonávající nejrůznější překážky s vidinou chutné odměny. Výzkumná střediska nás seznamují s laboratorními zvířaty, jimž se výměnou za krátkodobé nepohodlí dostává péče lepší než lidským pacientům.

Je tomu skutečně tak? Jaké je skutečné místo zvířat v lidské společnosti? Představované snímky se pokouší na tyto otázky odpovědět a otevírají prostor pro dalekosáhlou debatu o našem postavení v živočišné říši a o dopadech našeho jednání.

Z počátečních dvou desítek filmů bylo vybráno sedm nejlepších. Uvidíte například snímek o šimpanzi Nimovi, který byl vychováván jako člověk a pomocí znakové řeči se naučil mluvit s lidmi. Další snímky sledují jednotlivce, kteří riskují své životy proto, aby odhalili podmínky, v nichž žijí zvířata ve velkochovech a na kožešinových farmách. Diváci ale uvidí i snímky humorné a laskavé, například o útulku pro zachráněná hospodářská zvířata.

Pro návštěvníky je připravený zajímavý doprovodný program. Účast na pofilmových diskuzích přislíbil například filozof a biolog Stanislav Komárek. Chybět nebude ani bohaté občerstvení. 

Většina filmů má v České republice veřejnou premiéru. Po skončení festivalu budou následovat festivalové ohlasy v dalších městech České republiky a Slovenska.
Více o festivalu a promítaných filmech na webu festivalu. 

Provozovatel

Kino Atlas

Sokolovská 371/1
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 736 290 298
Email:
info@otevrioci.cz
WWW:
www.zviratajsouta...
GPS:
50,091246 14,438456
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 65 Kč

Poznámka:Základní vstupné: 80 Kč Snížené vstupné: 65 Kč (studenti, senioři, ZTP)

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Kubistickou Prahou do domu Diamant – komentovaná procházka

Kubistické stavby v širším centru Prahy patří ke zcela originálním projevům českého umění. Historička umění Markéta Čejková vám přiblíží tři základní období kubistického architektonického stylu a představí budovy postavené pro různé majitele a k různému využití.
Praha 1, Praha

Ateliér současného tance pro dospělé s Veronikou Knytlovou

Radost z pohybu, nově načerpaná energie, relax a uvolňující atmosféra. Zveme vás do Ateliéru současného tance pro dospělé s Veronikou Knytlovou. Ateliér je určený všem, kteří chtějí poznávat a rozvíjet škálu výrazových prostředků svého těla prostřednictvím pohybové hry a improvizace.
Praha, Praha

Divadelní představení V borůvčí

Užijte si valentýnskou romantiku s lesní erotickou němohrou V borůvčí.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Kino Atlas v Praze – nyní uzavřeno

Tradiční pražské kino zrekonstruované v roce 2013 se zaměřovalo na novinky české i zahraniční produkce. Na konci prosince 2022 bylo uzavřeno.
Praha 8, Praha

Zážitková agentura Stips

Už od roku 2009 nabízí zážitková agentura Stips neobyčejné zážitky a zážitkové dárky. Nyní má agentura ve své online nabídce již celé stovky nevšedních zážitků, které utkví v paměti.
Praha 1, Praha

Kosmetický salon Petyša na Praze 1

Nechte se hýčkat a rozmazlovat v centru Prahy. Vychutnejte si kokosovou relaxační masáž obličeje a dekoltu, která vás nejen zbaví stresu, ale zároveň má blahodárné účinky pro vaši pleť.
Praha 1, Praha

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha

Café Libre – kafíčko v krásném prostředí

Moderní, příjemné a nekuřácké prostředí pro odpočinek, zábavu a uvolnění.
Praha 1, Praha

Hotel Opera v Praze

Hotel Opera, který je čtyřhvězdičkovým hotelem, se nachází v centru Prahy, ve čtvrti zvané Nové Město. Hotel je umístěn v historické sedmipodlažní neorenesanční budově, která byla postavena v roce 1890.
Praha 1, Praha

Hilton Prague

Vyrazte letos do stověžaté Prahy, plné parků, historie a nových cool míst – přímo k luxusnímu pobytu vás zve 5* hotel Hilton Prague u Vltavy. Odpočiňte si v prostorném moderním pokoji, užijte si wellness a originální koktejly na terase střešního baru Cloud 9. Parkování je zdarma po celé léto.
Praha, Praha