Úvod > Kalendář akcí > Zvi Hecker „Dům Neumeister“
Zvi Hecker „Dům Neumeister“
"> "> "> "> Zvi Hecker "> Zvi Hecker "> Zvi Hecker "> Zvi Hecker
15.7.
6.10.
+ Přidat foto

Zvi Hecker „Dům Neumeister“

Kdy 15. červenec 2019 - 6. říjen 2019 Výstavy
Winternitzova vila vystavuje kresby a nákresy provedené architektem Zvi Heckerem v letech 2017–2018 pro "Dům Neumeister", jenž se nachází v Monte Fumo, Itri, mezi Neapolem a Římem. Jedná se o tichý dialog mezi dvěma rodinnými domy navrženými v různých časech a na různých místech.
Winternitzova vila vystavuje kresby a nákresy provedené architektem Zvi Heckerem v letech 2017–2018 pro "Dům Neumeister", jenž se nachází v Monte Fumo, Itri, mezi Neapolem a Římem. Jedná se o tichý dialog mezi dvěma rodinnými domy navrženými v různých časech a na různých místech. Výstava ukazuje zdlouhavý proces navrhování "Domu Neumeister" v řadě po sobě následujících kreseb.

Zvi Hecker se narodil roku 1931 v Krakově, vyrostl v Samarkandu, studoval architekturu na Technionu v Haifě a malířství na Avni Institute of Art and Design v Tel Avivu. Učil architekturu na Lavalově univerzitě v Quebeku a na univerzitě užitého umění ve Vídni. V roce 1960 se začal věnovat praktické činnosti v Tel Avivu a od roku 1991 pracuje v Berlíně.

Nevšední tvorbu Zvi Heckera, architekta a umělce pocházejícího z Krakova, který nyní střídavě žije v Berlíně a Tel Avivu, zásadně určuje geometrie a metafora. Mezi metafory, které architekt nejčastěji používal, patří slunečnice, či metafora knihy, jako jednoho ze symbolů judaismu.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 8. 2019