Koncert skupiny ZVA 12-28 BAND.
V létě roku 2024 uplyne 34 let od vzniku a prvního koncertu kapely. Aktuální sestavu kapely tvoří personálně stabilizovaný tým kolem zakladatele, lídra, originálního autora skladeb, kytaristy a zpěváka Norberta Červenáka. Po celou dobu existence kapely se mu o basový kontrapunkt stará bratr Laco Červenák a více než polovinu její existence mu rytmicky kryje záda hráč na bicí nástroje Peter Krško.

Kapela příležitostně spolupracuje s vynikajícím polským bluesovým kytaristou Tomekem Krukem, saxofonistou Janem Kopčákem as houslistou Erikem Kadlíčkem.

Aktuálně má kapela připraven koncertní program s dechovou sekcí, kterou vede erudovaný hudebník, saxofonista a aranžér Ján Kopčák, který má za sebou kromě vlastních hudebních projektů a spolupráce s kapelou ZVA 12-28 BAND také spolupráci s umělci jako jsou Marián Čekovský Band, Ivan Tásler, Marek Szarvaš Projekt, Jozef Hollý Band … . Dechová sekce ve složení Mychal Cálik trubka, Vladimír Trofimovič trombon a Ján Kopčák saxofon násobí hudbu kapely nejen zajímavými aranžmá, ale i brilantními sóly jednotlivých hráčů.

Svou interpretací a tvorbou se kapela výrazně vymyká z typického středoevropského blues-rockového klišé. Zejména v posledních letech existence kapely kulminuje jejich původní tvorba, v letech 2005 – 2015 vydali ZVA 12-28 Band čtyři autorská alba: Hrubá mouka (2005), Za vousy mě potahej (2007), Z ruky frajet (2010) a Šibenica 2015). Každý z nich je hudebně determinován kromě typické bluesové modality i slovenským folklórem. Texty Norberta Červenáka jsou inspirovány příhodami, radostmi i strastmi běžného života, umocněny typickým zvolenským jazykovým koloritem a humorem. Kromě studiových alb vydali v roce 2002 i úspěšné Live in Stará Pekárna a v roce 2012 dokumentární DVD Live in Kazačok.

Během své existence získala kapela několik ocenění. Mezi ty nejzajímavější patří ocenění Slovenskou bluesovou společností, například ocenění pro Nora Červenáka „Bluesman roku“ 2002, které v letech 2007 a 2011 získala i celá kapela. Největší radost má kapela ze zájmu fanoušků o jejich původní tvorbu. Je opakovaně vítězem veřejného hlasování organizovaného portálem Bluesmusic.sk v kategorii Nejoblíbenější skupina v roce 2010, 2011, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019.

Provozovatel

Kulturně komunitní centrum Koruna, z.ú.

nám. Osvoboditelů 44/15
153 00 Praha 16
Tel.:
+420 602 358 226
Email:
administrativa@ce...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.centrumkoruna.cz
GPS:
49,983138 14,357304
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 16 a okolí
 

Cena

Cena: 270 Kč

Snížená cena: 220 Kč

Poznámka:Snížená cena v předprodeji do 10.10.2024

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Flamengo Reunion Session

Flamengo Reunion Session – koncert na dvoře.
Praha 16, Praha

Markéta Fassati a Jaroslav Březina

Klasika na dvoře aneb krása dvou hlasů.
Praha 16, Praha

Duo docentky

Duo docentky – stand up.
Praha 16, Praha

Mahuki

Mahuki je edinburský jazz fusion projekt, v jehož čele stojí český kytarový virtuos Honza Kouřimský.
Praha 16, Praha

Filharmoniště v Koruně – Duo Beautiful Strings

Filharmoniště v Koruně – hravý koncert vážné hudby pro batolata, rodiče i prarodiče
Praha 16, Praha

Vzpomínka na Marsyas

Břímě, S Luisem, Zmzrlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Barvám, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání osiřelého bandu, jehož protagonista je toho času na dlouhodobé zdravotní dovolené.
Praha 16, Praha

Havelské posvícení v Radotíně

Tradiční kulturní akce pořádaná Městskou částí Praha 16 spojená se staročeským jarmarkem. Další ročník Havelského posvícení se v Radotíně uskuteční 12. – 13. října 2024.
Praha 16, Praha

Radotínské burčákobraní

MČ Praha 16 ve spolupráci s Českým archivem vín vás srdečně zvou na Radotínské burčákobraní, které se uskuteční před radotínskou radnicí na nám. sv. Petra a Pavla.
Praha 16, Praha

Aktivity v okolí

Radotínské lávky

Od září 2023 mohou chodci a cyklisté v Radotíně využívat dvě lávky – přes Berounku a nad frekventovanou silnicí. Díky nim je bezpečnější provoz jak v samotné městské části, tak také i mezi dalšími okrajovými částmi Prahy 5.
Praha 5, Praha

Naučná stezka Radotín

Jedenáct kilometrů dlouhá trasa je vedena po území Radotín i na katastrech Kosoře a Lochkova. Místní i turisy přivádí do těch nejkrásnějších míst radotínského okolí. Ukáže vám místní přírodní zajímavosti, jako jsou například Radotínské skály a Slavičí údolí.
Praha 16, Praha

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.
Praha 5, Praha

Velkotržnice Lipence

Vznik Velkotržnice Lipence se datuje k roku 1991. Prostor o rozloze více než 11 ha. Ve stáncích zakoupíte čerstvé ovoce, zeleninu, oříšky či zahradní potřeby.
Praha 5, Praha

Motokárová trať Kart Centrum Radotín

Motokárová trať Kart Centrum Radotín nabízí pravé závodnické vyžití na nejdelší motokárové trati v Evropě. Celková délka tratě je 1 300 metrů, kterou lze přizpůsobit i na 910 metrový okruh a na 300 metrový dětský okruh.
Praha 5, Praha

Sádky Lahovice

Sádky Lahovice zvou na procházku přírodní rezervací Chuchelský háj a zakoupení sladkovodní ryby v nedaleké prodejně ryb na sádkách v Lahovicích.
Praha, Praha

Prague City Golf na Zbraslavi

Oblíbené 18jamkové hřiště, spoludesignované Alexem Čejkou, naleznete nedaleko Zbraslavi. Zdejší specialitou jsou tzv. spill offs, což jsou uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů a dále plochy s červenými písky (sandy wastes), ze kterých lze hrát, narozdíl od klasických bunkerů, jako z fairwaye.
Praha 5, Praha

Naučná stezka Kosoř – Černá rokle

Naučné stezka s pěti zastavením, která Vám představí přírodní i kulturní památky obce Kosoř.
Kosoř, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Horymír – první radotínský vzájemný pivovar

Moderní minipivovar s restaurací a bezbariérovým přístupem v srdci Radotína. Součástí restaurace je bowling a zahrádka s vjezdem pro cyklisty.
Praha, Praha

Restaurace U Rytíře – gastronomie v klasickém stylu

Skvělá restaurace nabízí straročeskou kuchyni a speciality české kuchyně. Přímo před hosty se pečou selata, steaky... stačí objednat!
Praha 5, Praha

Restaurace Škoda lásky na Zbraslavi

Světově proslulou polku složil slavný zbraslavský kapelník Jaromír Vejvoda. Napsal ji v místech, kde dnes stojí restaurace Škoda lásky.
Praha 5, Praha

Deco Restaurace

Deco je chorvatskou restaurací v Praze, vaří zde i z chorvatských ingrediencí doplněných o vína z Chorvatska. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 12, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Nippan Bakery

Japonská pekárna, kde se můžete na chvilku zastavit, nadechnout se vůně Japonska, koupit si čerstvý chléb, slané i sladké pečivo
Praha 5, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha