Festivaly

Zoom Fest

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Festival se zaměří na potravu pro duši i tělo – užijete si zajímavé přednášky a workshopy, vizuální podívanou, vyzkoušíte si rozmanité věci, ochutnáte jídlo budoucnosti. Celý den se nepřestanete bavit a žasnout. Nikdy není pozdě na nové výzvy! Zaostřit na změnu může každý z nás.
Festival ZOOM FEST, jehož hlavním zaměřením bude snaha inspirovat a hledat cesty, jak udělat drobné změny, které mohou zlepšit náš život, nabídne během několika hodin spoustu zábavy i poznání. Zaostřeno bude na osobní rozvoj, ekologii, vzdělávání a práci na sobě. Nebude chybět ani kulturní vyžití a bohatý doprovodný program, kde si každý může vybrat to své. Těšte se na interaktivní audiovizuální instalaci a laboratoř Svět bez kouře společnosti Philip Morris, interaktivní koutek PřF UK, herce seriálu ZOO, světového kouče Jan Mühlfeita, cestovatelské ikony Radka Jaroše, Petra Horkého nebo kapely O5 a Radeček, Monkey Business či Chinaski a spoustu dalšího. Nový svěží a originální fesťák zaostřený na změnu – buďte u toho!

Čeká vás spousta zajímavých přednášek a workshopů:
 
Jan Mühlfeit – Neporazitelná mysl
V přednášce bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu, kouče top manažerů, olympijských vítězů a autora mezinárodního bestselleru The Positive Leader (Pearson 2016) se dozvíte: jak uspět ve světě, kde konstantou je neustálá změna; jak lépe kontrolovat svou mysl a uplatňovat techniky mentální odolnosti, jako je dech, vizualizace, interní dialog a inspirace; jak nejlépe pracovat se svým podvědomím; jaký je rozdíl mezi fixním a růstovým myšlením ve firmách i u jednotlivců.
 
Petr Horký – 3Póly
Polárník a režisér Petr Horký strávil Silvestra 2021/2022 na jižním pólu, kam došel na lyžích. Jako prvnímu Čechovi se mu tak podařilo uzavřít projekt tří pólů – už dříve došel na severní pól a na Pól chladu na Sibiři (nejchladnější obydlené místo světa). Čím se od sebe liší „špičky zeměkoule“? Jak se žije v teplotách pod minus 70° Celsia? Co může být krásného na tom šlapat po praskající ledové vrstvě hladiny Severního ledového oceánu? Přijďte si poslechnout vyprávění o extrémních polárních výpravách (navíc doplněné o výstup na nejvyšší horu Antarktidy, Mt. Vinson – 4892 m n.m.), podívat se, v čem je krása Antarktidy a poslechnout si, proč už asi nikdo nikdy nedojde na severní pól až z Kanady!
 
Radek Jaroš – Nejvyšší vrcholy Planety – Koruny Himálaje a Koruna světa
R. J. dosáhl teprve jako patnáctý člověk na světě vrcholů všech čtrnácti nejvyšších hor naší planety, Koruny Himálaje – bez používání kyslíkových přístrojů, a navíc i bez podpory a pomoci výškových nosičů. Vždy v malém týmu, a někdy i sám. Potom přidal i výstupy na nejvyšší vrcholy všech kontinentů. Tuto kombinaci má na celém světě pouze Reinhold Messner a Radek Jaroš! Potom vám Radek spolu s kapelou O5 a Radeček představí projekt „Hory“.
 
Radek Laci – Pohyb není raketová věda
Radek vám ukáže pět tipů, jak se hýbat s lehkostí v každodenním životě, a předcházet tím bolestem zad. Hravou formou vás vyvede ze dvou omylů – proč nemá smysl sedět rovně při práci a proč není zdravé tlačit bedra do podložky při cvičení.
 
Kryštof Jarmar (Brain We Are) – Změň svou mysl a změníš svět
Nikdy v evoluci člověk nečelil takové rychlosti změny, jako je tomu ve 21. století. Obklopeni technologií všeho druhu čelíme i novým výzvám, které se týkají našeho duševního zdraví, schopnosti rozhodovat se, týkají se chtíčů a levného dopaminu nebo schopnosti soustředit svou pozornost. Jak se adaptovat na svět a na technologie, které se mění tak rychle? Můžeme začít uvnitř. U svého mozku, mysli, subjektivního prožitku a u jejich fungování. Protože právě to jsou nástroje, které mění svět.
 
Eliška Remešová – Emoční první pomoc ve vztazích
Jak zareagujete, když člověk vedle vás prožívá něco náročného? A jak se cítíte před nepříjemným rozhovorem, který potřebujete otevřít? Emoce nás provázejí v každém aspektu lidské interakce, a přesto je bagatelizujeme, dezinterpretujeme, či dokonce potlačujeme. Na rozdíl od psychoterapeutů jsme se příliš neučili, jak s emocemi u sebe či u druhých pracovat. Co si z jejich odborné praxe můžeme vzít do svých vztahů, aniž bychom sáhodlouze studovali? Jak díky emoční první pomoci můžeme své blízké v těžké chvíli skutečně podpořit? A jak otevírat náročné rozhovory, aniž abychom druhé zranili víc, než je nutné? Stačí málo, abyste druhému pomohli, pojďte zjistit, jak na to!
 
Miroslav Náplava – Srdcaři
Scenárista, režisér, editor a spisovatel Miroslav Náplava spolupracuje s Prima ZOOM od roku 2014. Výsledkem jsou dva odvysílané osmidílné seriály Srdcaři v Africe a Srdcaři na severu. A právě natáčený seriál Srdcaři na vodě, o plavbě říční lodí z Prahy do Černého moře, bude dokončen v příštím roce. V letošním roce měly premiéru též dva dokumenty z cyklu Hlubiny a posedlosti. Akvanaut Pavel Gross je 80minutovým portrétem prvního českého akvanauta a konstruktéra ponorek. Zaříkávač Andre Hartman zachycuje uplynulé čtvrtstoletí života světoznámého jihoafrického potápěče a kameramana Andre Hartmana, který proslul svou prací s obávaným velkým bílým žralokem. Mirek vám poví zajímavé historky z natáčení různých projektů Srdcařů.
 
Martin Petrásek – Zloděj spánku – o světle v našem životě
Po miliony let se člověk přizpůsoboval střídání dne a noci. Ve dne bylo světlo, v noci byla tma, kterou narušilo leda světlo ohně. Až v posledních desítkách let svítíme umělým světlem, které je stále levnější a stále výkonnější. Rozdíl mezi dnem a nocí se stírá. A lidstvo i příroda pociťují narušení věky se vyvíjejících biorytmů. A přitom by stačilo tak málo – uvědomit si to a svítit jinak. Mgr. Martin Petrásek PhD., dramaturg a vedoucí produkce, je členem Odborné skupiny pro tmavé nebe při České astronomické společnosti. Vystudoval fyziku na Slezské univerzitě v Opavě, kde se nyní věnuje rozvoji oboru zaměřeného na multimédia a popularizaci vědy. Spolupracuje s kolegy z oboru Monitorování životního prostředí, vede přednášky o světelném znečištění. Problematice rušivého světla se věnoval také na komunální úrovni. Byl členem Urbanistické komise rady města Opavy a předsedou dozorčí rady Technických služeb v Opavě, které mají na starost veřejné osvětlení ve městě.
 
Toman Equilibre – Holistický přístup k pohybu
Anotace: Moderní svět nejen fitness, ale sportu obecně je často orientován na fyzickou výkonost, dřinu a viditelné výsledky, často však opomíjí potřebné propojení těla s myslí, pozorností a čímsi, čemu lidově říkáme duch. Pojďme si ukázat a zažít pár základních principů a způsobů, jak obohatit své vnímání sportu, pohybu a celkově těla k tomu, aby cvičení nebylo jen nutnou a pro mnohé nudnou repetitivní činností. Pojďte objevit ducha pohybu!
 
Michal Tříska – Žonglérský workshop
Přijďte si vyzkoušet žonglování s míčky, šátky, kruhy a spoustou dalších cirkusových propriet. Věnovat se vám bude ostřílený žonglér Michal Tříska. Obtížnost je volitelná, takže si na své si přijdou jak děti, tak dospělí!
 
Jan Haruda – Aktivní mobilita
Jak na aktivní a mikro mobilitu, zklidňování dopravy, navrácení center měst chodcům a cyklistům.
 
Libor Mattuš – Žít kvalitnější život
Biohacker tělem i duší, který neustále zkoumá, jak žít v každodenním životě naplno – ve funkčním těle a se zdravou myslí. Vydejte se na cestu objevování vlastních možností, které nám kombinace moderní vědy a moudrosti tradic přináší.
 
Promítneme vám skvostné dokumenty:
14.45 Zloděj spánku
16.30 Polární putování s Petrem Horkým
18.00 Zaříkávač Andre Hartman
 
Užijete si skvělý hudební program:
12.45 O5 a Radeček
15.30 Monkey Business
19.00 Queens of Everything
20.30 Chinaski
 
Nabitý bude i doprovodný program:
 

Old Amber Pop-Up Park Riegrovy sady

Milujete pokemony? Dorazte na náš tradiční Pop Up do parku Riegrovy sady! Čeká na vás největší sbírka kusových karet ze světa Pokémon tcg!
Praha, Praha

Japonský speciál v Riegrových sadech

Fanoušci pokemonů zbystřete!
Praha, Praha

Mizuno Neon Run Praha

31.08.2024 Hvězda.
Praha, Praha

Narozeninový koncert

Narozeninový koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
Praha, Praha

Divadlo dneška, mezinárodní festival a konference dokumentárního divadla

Divadelní soubor Tantehorse chystá na 7. až 11. září v Paláci Akropolis unikátní jednoroční mezinárodní festival a konferenci dokumentárního divadla.
Praha 3, Praha

Signal festival 2024

12. ročník Signal Festivalu proběhne v termínu od 10. do 13. října 2024. Tématem je příroda, technologie, společnost, kultura – to vše spolu tvoří ekosystémy, v nichž žijeme a hledáme stopy radosti, krásy i vzrušení z nových objevů. Nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.
Praha, Praha

Lužickohorský rychlík

Lužickohorský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska a oblasti Lužických hor do stanice Mikulášovice dolní nádraží ve Šluknovském výběžku a zpět každou sobotu od konce března až do konce října.
Praha 2, Praha

Cyklovlak Cyklo Brdy – z Prahy přes Příbram do Blatné

Víkendový turistický vlak „Cyklo Brdy“ jezdí každý víkend a o státních svátcích z Prahy do Blatné po trase Praha hl. n. – Beroun – Zdice – Příbram – Březnice –– Blatná a zpět.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Riegrovy sady na pražských Vinohradech

Městský park Riegrovy sady najdete v pražské čtvrti Vinohrady. Tyto vinohradské sady, pojmenované po významném českém politikovi, se právem řadí mezi nejvyhledávanější místo s možností posedět v příjemných hospůdkách s neopakovatelným výhledem na Pražský hrad nebo Petřín.
Praha 2, Praha

Vyhlídkový pavilon Mlíkárna v Riegrových sadech

Stavba téměř čtvercového půdorysu s vnějším schodištěm, která kdysi ze střešní plošiny svým návštěvníkům nabízela zajímavý pohled na Prahu. Jako historická rozhledna se těšila velkému zájmu především pražanů již od konce 19. století.
Praha 2, Praha

Rajská zahrada na Žižkově

Rajská zahrada je luxusní park, který byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Poskytuje zázemí pro trávení volného času jak aktivně na hřišti, tak pasivně v kavárně. Krásný park je oázou klidu v jinak rušném centru města.
Praha 3, Praha

Bazén TJ Sokol Praha – Královské Vinohrady

Bazén na Královských Vinohradech provozuje TJ Sokol Praha – Královské Vinohrady. Je dlouhý 25 metrů s hloubkou 1,2 až 2,5 metru. Má pět plaveckých drah a využívá se k výuce plavání pro děti a sokolskému plavání, jinak je ale otevřen k užívání široké veřejnosti všech věkových kategorií.
Praha 2, Praha

Laichterův dům na Vinohradech

V Chopinově ulici s výhledem do Riegrových sadů stojí od roku 1909 dům nakladatele Jana Laichtera. Je postavený podle návrhu předního českého architekta počínající moderny Jana Kotěry.
Praha 2, Praha

Mazement Escape Rooms

Únikové hry jsou inteligentní zábava, která uchvátila celý svět. O co jde? Při hře jsou hráči zavřeni v místnosti a musejí důmyslně použít nalezené předměty a indicie k tomu, aby z místnosti unikli v časovém limitu.
Praha 4, Praha

Asketa-fit nabízí širokou škálu cvičení v centru Prahy

Centrum je vybaveno aerobní a posilovací řadou značky Grün Sport, soláriem Alisun. Asketa nabízí širokou škálu cvičení – aerobic, step, slide, poweryoga, overball, tae-bo, břišní pekáč, schwinn cycling a masáže.
Praha 2, Praha

Questerland v Praze

Centrum únikových Her Questerland je místo, kde můžete na vlastní kůži zažít akci a napětí. Každá hra představuje strhující dobrodružství. Čeká vás 60 minut akční zábavy, při které bude otestován váš úsudek, postřeh a logické myšlení.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Coffeepark

Přijďte si vychutnat kávu a k ní některý z cukrářských a pekařských výtvorů našeho týmu!
Praha 2, Praha

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.
Praha 2, Praha

Japonská restaurace Sumi Garden v Praze

Japonská restaurace na Žižkově vás provede těmi nejlepšími zážitky japonské gastronomie. Využijte tak jedinečnou příležitost si vychutnat tradiční street food speciality, které pro vás zdejší kuchaři objevili přímo v těch nejrušnějších ulicích Japonska.
Praha 3, Praha

Mánesova Bar and Books

Bar v Mánesově ulici je pokračováním svých sesterských komfortních barů se všemi standardy běžným i v prostředí Bar and Books v New Yorku. Mánesova Bar and Books nabízí široké portfolio whisky, champagne a kvalitních rozlévaných vín, rumů i signature koktejlů.
Praha 2, Praha

Prosekárna Vinohrady

Jsme parta přátel, kterou spojila čirá láska k proseccu. Propadli jsme půvabu Valdobbiadene a náš cíl byl hned jasný – přenést tamější atmosféru do Čech a předat vám vše, co jsme viděli, když jsme se dívali vinařům pod ruce.
Praha 2, Praha

Layla Prague

Ochutnejte skvělou libanonskou kuchyni. Tamní jídla jsou většinou provoněná česnekem a kořením, doladěná olivovým olejem a citronovou šťávou.
Praha, Praha

Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.
Praha 2, Praha

Restaurace Akropolis

Restaurace Paláce Akropolis je oblíbeným místem nejen pro obědy, večeře a drinky, ale též pro různá jednání, schůzky, oslavy a pracovní meetingy.
Praha 3, Praha