!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Znovuotevření Národního technického muzea
Znovuotevření Národního technického muzea
">
5.5.
10.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Znovuotevření Národního technického muzea

Kdy 5. květen 2021 9:0010. květen 2021 18:00
Národní technické muzeum se od středy 5. května 2021 otevírá v plném provozu od 9.00 do 18.00 hodin.
Na návštěvníky čeká 13 stálých expozic, několik výstav včetně nových projektů „Česká stopa v historii výpočetní techniky“ a „Petr Tučný a (česká) designérská scéna“  a překvapení – v Dopravní hale je nově vystaven sportovní speciál Tatra Puma. Historie české techniky je opět na dosah.

Otevřeny jsou všechny expozice s výjimkou Uhelného a rudného dolu. Programy pro školy a veřejnost se nekonají. Dále jsou připraveny výstavy „ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN", „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte" a „Příští stanice: Muzeum železnice a elektrotechniky“.

Výstava ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN
V Dopravní hale mohou nyní návštěvníci obdivovat sportovní speciál Tatra T-815 „Puma“, se kterým posádka Karla Lopraise třikrát (v letech 1998, 1999 a 2001) vyhrála kategorii kamionů v nejtěžší automobilové soutěži světa Rallye Dakar a jednou (v roce 2000) zde obsadila druhé místo. Jedná se o historicky nejúspěšnější český sportovní automobil všech dob.
 
Nové výstavy:
Česká stopa v historii výpočetní techniky

Výstavu připravilo Národní technické muzeum a Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze. Je věnována historickému vývoji uvedeného technického oboru včetně zachycení české stopy v tomto dění. Prezentovány jsou první československé počítače SAPO, EPOS a ELIŠKA nebo výběr z tuzemských mikropočítačů z 80. let 20. století s možností vyzkoušet si dobové počítačové hry a dozvědět se, kde je česká stopa v oboru informačních
technologií patrná i v současném světě.

Petr Tučný a (česká) designérská scéna.
Výstava  vznikla při příležitosti 100. výročí narození Petra Tučného, přední osobnosti československého průmyslového designu. Ve výstavě je představeno více než 100 exponátů, které dokládají jeho pozoruhodnou designérskou činnost. Ve svých návrzích nářadí a nástrojů vycházel z posledních poznatků neurofyziologie a estetiky a následně novátorsky ovlivnil vývoj řady dopravních prostředků.
Prosíme návštěvníky o dodržování platných hygienických opatření. Vstup do muzea je možný
pouze s respirátorem FFP2, KN 95 dle normy. Děkujeme za pochopení.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 5. 2021