Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Zlatokopecká horečka Klondike – akční hra pro děti
Nelítostní banditi.
Akce pro děti

Zlatokopecká horečka Klondike – akční hra pro děti

Akční hra ve westernovém stylu KLONDIKE nabízí dětem dobrodružství spočívající v rýžování zlata, cestě nebezpečným územím plným banditů nebo na lodi s převozníkem a vyjednávání s opravdovými indiány. Děti si vyzkouší střelbu z různých zbraní, svezou se na koni a vytvoří vlastní hrnčířský výrobek.

V sobotu 30. srpna se jihočeská víska Truskovice přejmenovává na Truscity. Od 15:00 tak na vás čekají opravdoví indiáni, banditi, Truscity Bank, Truscity dolary, hrnčířská dílna a spoustu dobré zábavy i odměny pro děti. Přijďte v dobovém kostýmu a nebudete litovat. Ceníme si péče rodičů, dědečků a babiček, kteří své děti doprovodí na Klondike ve stylovém kostýmu a s náležitými doplňky.

S našimi bandity, šerifem nebo indiány se můžete třeba i vyfotit, což ale jistě nebude jediná vzpomínka na tento den. Děti budou "rýžovat" zlato, zažijí velké dobrodružství při vyjednávání s indiány nebo při střetu s bandity, kteří se je budou snažit o zlato okrást. Pozor si pak musejí dát i na ošidného bankéře ve městě. Když se jim podaří zlato směnit za Trus dolary, čeká je cesta zpět s chamtivým převozníkem. Zbyde jim potom vůbec něco? Věříme, že určitě ano.

A když si děti z banky odnesou dost TrusCity dolarů, mohou si za ně koupit hrnčířský jíl, sednout k hrnčířskému kruhu a vyrobit si třeba vlastní hrnek na památku. Nezapomeňte a již v 15:00 buďte v Truscity připraveni prožít nevšední odpoledne. Na opozdilce Klondike ani štěstí nečeká, zlato je jen pro rychlé, odvážné a chytré! Každopádně si domů děti i jejich doprovod odnesou spoustu zážitků i nějaký ten dáreček.

Prosím, registrujte se předem na uvedeném webu – budete tak mít případné doplňující informace z první ruky – např. změna programu, nebudete muset čekat na registraci na místě. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel

Občanské sdružení Devětsil Truskovice

69
389 01 Truskovice
Tel.:
+420 728 336 710
Email:
klondike@truskovi...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
49,099969 14,160829
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Tipy na výlet:
Truskovice a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Předu, předu advent na Kratochvíli

Adventní večer.
Netolice, Jihočeský kraj

Silvestrovský výstup na Mehelník

Tradiční výstup, který pořádá KČT, odbor Otava Písek na nejvyšší vrchol Píseckých hor ve spoluprácí s Junákem Písek. Na vrcholu potvrdíme účast od 8 h do 13 hodin.
Písek, Jihočeský kraj

Zrnění – interaktivní pohybové představení pro všechny od 5 let

Jedinečné představení inspirované zrnem i příběhy každého z nás. Co ze mne vyroste? Kudy vede moje cesta? Jak pečovat o zrnko naděje? Přijďte s námi hledat zrnka otázek i odpovědí.
Písek, Jihočeský kraj

Zrnění – interaktivní pohybové představení pro všechny od 5 let

Jedinečné představení inspirované zrnem i příběhy každého z nás. Co ze mne vyroste? Kudy vede moje cesta? Jak pečovat o zrnko naděje? Přijďte s námi hledat zrnka otázek i odpovědí.
Písek, Jihočeský kraj

Poutní kostel Jména Panny Marie Lomec

Severně od Netolic v okrese Strakonice se nachází Lomec, který je řazen mezi nejproslulejší poutní místa v jižních Čechách. Poutní kostele Jména Panny Marie patří k významným dílům vrcholného baroka ve střední Evropě.
Lomec, Plzeňský kraj

Rozhledna Haniperk na Svobodné hoře u Vodňan

Na Svobodné hoře, které se také říká Haniperk stojí 24,5 metrů vysoká rozhledna. Místo se nachází mezi Bavorovem a Vodňany na Strakonicku. Z vyhlídky lze dohlédnout na Temelín ale i na opačnou stranu k Šumavě.
Vodňany, Jihočeský kraj

Jezdecký klub Apollo Vodňanské Svobodné Hory

Jezdecký klub Apollo nabízí ježdění na koních pro začátečníky i pokročilé.
Vodňany, Jihočeský kraj

Kaple Narození Panny Marie na Kratochvíli

Roku 1585 byl založen v rohu ohradní zdi letohrádku Kratochvíle kostelík, zasvěcený Panně Marii. Roku 1589 vysvětil papežský nuncius a přítel Viléma z Rožmberka Antonius Puteus právě dokončený kostelík Panny Marie.
Netolice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna U Kratochvíle

V cukrárně mohou návštěvníci ochutnat dobrou kávu, studené nápoje a výborné dortíky.
Netolice, Jihočeský kraj

Zábavné centrum Družba Vodňany

Ve Vodňanech najdete Zábavné centrum Družba, které je umístěno v překrásném prostředí jižních Čech plných rybníků a překrásné přírody. Restaurace, penzion, bowling, taneční klub, venkovní terasa, dětský koutek, zimní zahrada – to vše je vám k dispozici pro příjemné posezení s rodinou, či přáteli.
Vodňany, Jihočeský kraj

Kavárna Lahoda & dětské studio

Rodinná kavárna s velkým zábavným dětským koutkem, vynikající italskou kávou a domácími dezerty. V areálu se nachází dětské hřiště se skluzavkou a prolézačkami, pro větší děti pak parkourové hřiště a pumptracková dráha. Na prostorné terase jsou volně k zapůjčení dětské koloběžky, motorky, odrážedla.
Vodňany, Jihočeský kraj

Hotel Prajer Vodňany

Hotel Prajer nabízí ubytování v jihočeském městě Vodňany. Nově zrekonstruovaný hotel je vám k dispozici pro víkendové pobyty, dovolenou a rekreaci, nebo jen pro pouhé přespání, například při cestě na dovolenou na Šumavě.
Vodňany, Jihočeský kraj