Úvod > Kalendář akcí > Žižkovská loutka 2019

Žižkovská loutka 2019

Kdy 13. září 2019 - 15. září 2019 Festivaly
Už čtvrtý ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Žižkovská loutka je tu znovu pro radost malých i velkých. Letos se koná ve dnech 13.–15. září 2019.
Místa dění jsou opět Atrium na Žižkově a KC Vozovna. Rezervujte si tento víkend od pátku do neděle, protože to bude stát za to!

Letošní Žižkovská loutka chce svým duchem, pojetím i grafickým vizuálem oslavit 30. výročí toho, kdy se stala naše země svobodnou a demokratickou a zbavila se totalitního režimu. Proto náš letošní festival navštíví loutkáři ze všech zemí, které byly s námi v tzv. sovětském bloku za „železnou oponou“.

Z Německa přijede loutkář Thomass Haerfort a jeho Cabaret Pupala, ze Slovenska Divadlo Piki a z Polska Teatr Marka Žily. Nebudou chybět oblíbené české soubory, které naopak hranice naší země přesahují.

Můžete se tak těšit například na Divadlo Alfa a jejich Farmu na motivy G. Orwella, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Divadlo Drak, Studio Damúza, Divadlo Lokvar, Divadlo B, Kejklíře Vojtu Vrtka, Divadlo Toy Machine, Loutky bez Hranic nebo Dufa Puppet Theather s představením palestinského loutkáře Husama Abeda které má název The Smooth Live. A mnoho dalších souborů s pohádkami a příběhy pro dospělé nebo natolik specifickými hrami, jako je třeba divadlo pro jednoho diváka od Hanky Voříškové.

V programu neopomeneme ani dopolední představní, která budou probíhat už před slavnostním zahájením festivalu, 11.–13. září od 9.00 a 10.30 v KC Vozovna. Nebude nouze ani o další doprovodný program. Čekají vás koncerty s oblíbeným Bombarďákem, v pátek večer zahraje Fekete Sertlek apod. Skvělou tvůrčí zábavou budou naše loutkářské dílny, kde si můžete vyrobit třeba malé loutky u Mirka Trejtnara, anebo ty obří (třeba do průvodu) v dílně Sofie Fargo či polského scénografa Roberta Poryzińského.A když už je zmínka o průvodu, ten rozhodně bude. Vezmete si loutky, které vyrobíte a aby jich bylo víc, pomohou i obří loutky Honzy Bažanta. O doprovod a rytmus se postarají účastníci bubenického workshopu pod vedením Davida Andrše. Přijďte všichni. Už proto, že průvodem to tehdy před třiceti lety vlastně začalo.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 7. 2019