!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Život aristokratických dětí na Znojemském hradě
Život aristokratických dětí na Znojemském hradě
">
5.6.
1.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Život aristokratických dětí na Znojemském hradě

Kdy 5. červen 2020 9:001. listopad 2020 17:00
Po více než 200 letech se na znojemském hradě opět usídlí aristokracie.
Sešly se sem hračky šlechtických dětí z celého království, aby mohly být prezentovány na výstavě o výchově a vzdělávání urozených dětí od jejich narození až po dospělost. Výstavu Život aristokratických dětí, která začíná v pátek 5. června 2020, můžete navštívit na znojemském hradě až do konce září.

Výstava zapůjčená z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou nabídne návštěvníkům pohled do světa malých šlechticů a šlechtičen. Zaměřuje se na jejich vzdělávání, odívání, vystupování ve společnosti i zábavu. Ve výstavním sále v 1. patře znojemského hradu si prohlédnete rozmanité technické hračky z přelomu 19. a 20. století, naučné stolní hry, sportovní potřeby či historické učební pomůcky. Pozornost děvčat jistě upoutají porcelánové panenky, pokojíčky nebo historické kuchyňky s bohatým vybavením.

„Překvapivé pro dnešní děti bude také zjištění, že malí aristokraté často procházeli velmi přísnou výchovou a pamlsky dostávali pouze příležitostně a za odměnu. Zato se běžně  domluvili několika jazyky a současně zvládali společenské chování,“ říká Miroslava Pecháčková z Muzea hraček, která je také autorkou výstavy.

Přijďte nahlédnout do života aristokratických dětí a potěšte se pohledem na originální historické hračky, které se podařilo zachovat a společně vystavit.

Výstava bude na znojemském hradě k vidění do konce září denně kromě pondělí od 9,00 do 17,00 hodin v rámci samostatného prohlídkového okruhu ve výstavních prostorách v 1. patře.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 6. 2020