!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Zimní sezona v Muzeu městské hromadné dopravy v Praze-Střešovicích
Zimní sezona v Muzeu městské hromadné dopravy v Praze-Střešovicích
"> ">
4.1.
5.4.
+ Přidat foto

Zimní sezona v Muzeu městské hromadné dopravy v Praze-Střešovicích

Kdy 4. leden 2020 9:00 - 5. duben 2020 17:00 Výstavy
Přijďte se v zimním období ohřát a vrátit se minulosti do muzea v Praze-Střešovicích. Nachází se zde jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě ČR.
Už samotná vozovna byla v roce 1991 vyhlášena technickou památkou. Byla postavena v roce 1909 a je typickou ukázkou účelových dopravních staveb Elektrických podniků hlavního města Prahy z období počátků pražské městské hromadné dopravy. Svému účelu - deponování a údržbě tramvajových vozidel sloužila až do roku 1992, kdy byla zahájena její adaptace na muzeum.

Dne 21. července 1998 byl soubor 50 historických vozidel městské hromadné dopravy a 34 dalších sbírkových předmětů v Muzeu prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku.

Kromě vlastních vozidel a předmětů Muzeum vystavuje také dlouhodobě zapůjčené exponáty Národního technického muzea.

Střešovická vozovna však není jen muzeem. Z jedné její haly jsou vypravovány i některé provozní soupravy historických tramvají - ty však nejsou muzejními exponáty. Vyjíždějí odsud na svoji trasu o sobotách, nedělích a svátcích v letní sezóně například okružní linka 41, případně i vozy podle přání různých zahraničních i tuzemských zájemců.

Na prohlídku muzea můžete přijít ve větší skupině (nad 15 osob) i po předchozí dohodě na telefonním čísle 296 128 900, 296 128 923. Vstupné je v tomto případě:
děti do 15 let: 20 Kč
dospělí: 60 Kč
vedoucí skupiny (1 osoba): zdarma
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí