Úvod > Kalendář akcí > Příroda a ekologie > Zimní prohlídky Královské zahrady Pražského hradu
Zdroj foto: FB Pražského hradu
Příroda a ekologie

Zimní prohlídky Královské zahrady Pražského hradu

Královská zahrada se roku 2022 poprvé otevírá veřejnosti i v zimní sezóně. Přijít sem můžete od 10:00 do 20:00 hodin. Po dobu adventu zde bude živý betlém, bezplatné kluziště a historický kolotoč.
Po dobu adventu je prostor Letní míčovny, která historicky sloužila sportu a zábavě, věnován především dětem. Ty mohou přijít na živý betlém, kluziště přístupné zdarma nebo historický kolotoč. Všechny instalace jsou pod dohledem pracovníků památkové péče.

Návštěvní doba Královské zahrady je stanovena denně od 10:00 hodin. Letní míčovna a západní část zahrady bude otevřena do 20:00 hodin. Východní část zahrady od Letní míčovny směrem k Belvederu bude otevřena do soumraku. Pro vstup do Královské zahrady lze využít brány u Belvederu i na Letní míčovnu.

Upozorňujeme návštěvníky, že kluziště nebude disponovat půjčovnou bruslí. Jízda na kolotoči je za 50 korun.

Královská zahrada je od prosince 2022 vyňata z bezpečnostních prohlídek.

Provozovatel

Správa Pražského hradu (Kancelář prezidenta republiky)

U Prašného mostu
Královská zahrada
119 08 Praha 1
Tel.:
+420 224 371 111
GPS:
50,093003 14,402288
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Sv. Valentýn na Pražském hradě aneb kunsthistorická přednáška a degustace vín

Užijte si svátek zamilovaných jinak: nechte se inspirovat uměleckým vyjádřením lásky, vychutnejte si vína ze zámeckého vinařství Lobkowicz Roudnice i panoramatický výhled z Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Novokřtěnci a jejich keramické řemeslo – výstava v Lobkowiczkém paláci

Máte rádi keramiku? Pak si nenechte ujít naši krátkodobou výstavu nazvanou Novokřtěnci a jejich keramické řemeslo, kterou v rámci stálé expozice budete moci shlédnout do 28. února 2023. Kromě jiného v rámci výstavy a prezentace se dozvíte, čím je charakteristický druh keramiky zvaný fajáns.
Praha 1, Praha

Jelení příkop na Pražském hradě v zimní sezóně

Nenechte si ujít procházku Jelením příkopem, Pražský hrad jej nechává otevřený i přes zimní období. Otevřen je každý den od 10:00 hodin do soumraku. Vstupné se neplatí.
Praha 1, Praha

Komentovaná procházka – Pražským hradem křížem krážem

Pražský hrad je symbol státnosti a veškeří vládci – králové, císaři, prezidenti se zde snažili zanechat zde své stopy. My se pokusíme je objevit návštěvou interiérů. Navštívíme – katedrálu sv. Víta, Královský palác, baziliku sv.Jiří a podíváme se do Zlaté uličky.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Královská zahrada Pražského hradu

Původně renesanční Královská zahrada z roku 1534 se stala jedním z mála klidných míst v centru Prahy. Zahradu na místě původních středověkých vinic založil Ferdinand I. Habsburský. Nachází se nedaleko letohrádku královny Anny.
Praha 1, Praha

Oranžerie v Královské zahradě Pražského Hradu

Z původní fíkovny a oranžerie určené k pěstování exotického ovoce a středozemní flóry, se nedochovalo nic. Mohou za to švédská vojska, která Královskou zahradu dokonale zpustošila. Až po roce 1989 došlo k obnově skleníku, který dnes opět slouží k pěstování rostlin pro Pražský Hrad.
Praha 1, Praha

Míčovna Pražského hradu

Nádherná renesanční budova uvnitř Královské zahrady na okraji Jeleního příkopu byla postavena v 16. století architektem Bonifácem Wolmutem a Ulrikem Aostalisem. Průčelí je krásně zdobené dobovými sgrafity, přesto zde naleznete i námět se srpem a kladivem.
Praha 1, Praha

Zahrady Pražského hradu

V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Vikárka na Pražském hradě

Známá restaurace na Pražském hradě, v ulici těsně přiléhající ke katedrále svatého Víta, se znovu otevřela v roce 2023.
Praha 1, Praha

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.
Praha 1, Praha

U Hrocha

Pivnice U Hrocha. Městskému ruchu skrytá malostranská pivnice, která se během své relativně krátké existence stala kultovní hospůdkou.
Praha, Praha

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.
Praha 1, Praha