!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zimní běh na Blaník 2021 - virtuální závod
Zimní běh na Blaník 2021 - virtuální závod
"> "> "> "> ">
16.1.
23.1.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Zimní běh na Blaník 2021 - virtuální závod

Kdy 16. leden 2021 8:0023. leden 2021 15:30
Zimní běh na Blaník – jedinečný závod, jeden z prvních půlmaratonů v roce 2021 v celé ČR, odstartuje v sobotu 16. ledna. 47. ročník cesty z Vlašimi na legendární Blaník a pak zase zpět není snadný, o to hezčí pocit je potom v cíli.
K virtuálnímu závodu
V době od 16. 1. – 23. 1. vám nabízíme možnost, zaběhnout si náš závod individuálně/virtuálně za dodržení přísných epidemiologických opatření, které platí ve stupni 5 PSA, jakými jsou např. dodržování rozestupů, sport ve skupině max 2 lidí, povinnost nošení roušek … Nutné je běžet trasu našeho závodu přímo na místě, čas a den však necháme na vás. Start a cíl vaší aktivity musí být u vlašimského zámku – místo bude označeno + zde budou popsány veškeré informace k virtuálnímu závodu (viz odkaz výše) a jako bonus nám na tomto místě budete moci zanechat jakýkoli vzkaz (plachta s popisy z druhé strany).

Upozorňujeme, že část trasy (cca 1,5 km) vede po veřejné komunikaci. Dodržujte tedy pravidla silničního provozu. 2x také přebíháte železniční přejezd, tak velmi opatrně.

V období od 16. 1. do 23. 1. bude naše trať označena bílými a modrými stuhami a černými šipkami na nepřehledných místech. Na trasu doporučujeme vybíhat vždy v rozmezí 8:00 – 16:00 hod., za tmy to může být také krásné, ale o to více nebezpečné. Prosíme běhejte raději ve dvojicích a berte si s sebou vždy mobilní telefon, cesta je místy dost zledovatělá a všude (zejména pak okolo 5,5 km a 18,5 km) je spousty sněhu. Na trase je možnost občerstvení v Domě přírody (cca 8,5 km a 15,5 km) a pak na Velkém Blaníku (cca 12,5 km), kde by mělo být také otevřeno. Kdyby vám tedy náhodou došla energie, berte s sebou i pár drobných.

Popis trati
Trať od vlašimského zámku k rozhledně ve tvaru husitské hlásky a zpět je dlouhá 23,5 kilometru a závodníci při ní zdolávají převýšení 615 metrů. Běžce čeká jeden a půl kilometru dlouhá trasa zámeckým parkem, který opustí Znosimskou bránou. Po zhruba dalším kilometru odbočí na lesní cestu, která je dovede k první občerstvovací stanici v Jinošovském údolí. Odtud vystoupají lesem nad obec Kondrac a budou pokračovat po polní cestě do Krasovic. Bude je čekat asi půl kilometr po asfaltu k Domu přírody Blaníku, kde na ně bude čekat další občerstvovací stanice. Seběhnou na lávku přes potok Brodec a vystoupají na Velký Blaník. Cesta zpět, až na úsek od rozhledny k lávce přes Brodec, kopíruje první část trasy. Kousek před lávkou přes potok tak ti rychlejší potkávají v protisměru ty, kteří na Blaník teprve stoupají. Nejrychlejší běžci trasu zvládnou pod dvě hodiny. Loni nejrychlejšímu Jakubovi Exnerovi trvala 1 hodinu 38 minut a 38 vteřin. Nejrychlejší žena Lujza Sláviková doběhla s časem 1 hodina 47 minut a 58 vteřin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 1. 2021