Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Zima velí pohybu a hospůdka Barevná dřevěnka podporuje nordic walking
Sportovní akce

Zima velí pohybu a hospůdka Barevná dřevěnka podporuje nordic walking

Hospůdka Barevná dřevěnka v Podkrkonoší rozjíždí projekt testování speciálních nordic walkingových holí od 1.2.2014, které si mohou návštěvníci zdarma zapůjčit. Kouzlu sportu NORDIC WALKING podlehlo už tisíce lidí v ČR a vesnička Kocbeře nezůstává pozadu.
Barevná dřevěnka není jen tak obyčejné hospůdka, ale je to jeden z projektů příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Tito lidé však nechtějí být někde v ústraní za zdí, ale chtějí se zapojit do života, tak jako každý z nás.

Hajničtí tady pomáhají s úklidem a mytím nádobím a berou svoji práci jako běžnou součást života. Dobroty z místní kuchyně vám budou naservírovány v barevné keramice, která také patří do jedné z aktivit obyvatel Barevných domků.

Barevná dřevěnka se nyní rozhodla podporovat sportovní aktivity v okolí a tak láká hosty nejen na tradiční kuchyni, ale i na nově otevřenou půjčovnu speciálních NW holí z galerie SPORTMALL.CZ, které pak po túře můžete vrátit a rozhodnout se, zda jste NW propadli, nebo přeci jen nejste turistický tip. Ať se rozhodnete jakokoliv, po výkonu vás čeká pořádná odměna a doplnění energie v klasickém menu Barevné dřevěnky.

Najdete zde chuťovky k pivu, polévky, minutky a hotová jídla, která se pohybují v denní nabídce od 65 Kč. Pivo se tu točí místní a to Krakonoš, nebo můžete ochutnat i oblíbené Svijany. Turistická trasa z Dřevěnky v Kocbeřích Obec Kocbeře byla v minulosti součástí Šporkova panství. Z této doby se zachovala řada hraničních kamenů, které dosud v řadě míst tvoří souvislou hranici.

Na bezmála dvoukilometrové trase představí jednotlivá zastavení návštěvníkovi historii osídlení této oblasti, seznámí ho blíže s panstvím hraběte Šporka či lesy v okolí Kocbeře. V oblasti trasy je dochováno více než 30 hraničních kamenů. Naučná stezka vznikla v roce 2005 jako projekt „Hranice a cesty mezi námi“.

Provozovatel

Barevná dřevěnka

Kocbeře 15
544 64 Kocbeře
Tel.:
+420 608 884 579
Email:
drevenka@barevned...
WWW:
www.barevnadreven...
GPS:
50,462442 15,862929
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 
 
 

Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem

Vánoce v Safari Parku začínají už 17. prosince!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Únikové hry v Kuksu

V Kuksu lze uniknout realitě všedních dní. Na výběr máte tři originální únikové hry. Jedna vás zavede do temných útrob barokního sklepení, další dvě zažijete pod širým nebem a s tajemným kufrem v ruce. Únikové hry je třeba objednat předem před webový formulář provozovatele.
Kuks, Královéhradecký kraj

Vánoční Rybova mše na Kuksu

Uslyšíte Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové.
Kuks, Královéhradecký kraj

Zažij krampus v kempu Dolce

Setkání rohatých příšer z ČR i zahraničí proběhne 17.12.2022. Jde o největší setkání krampus čertů v Podkrkonoší i Krkonoších.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Pension Doctor – pěšky, na kole, na lyžích, koňmo i autem

Ideální podmínky pro rodinnou rekreaci s dětmi, s možností podnikání hvězdicových výletů do okolí Choustníkova Hradiště. Vhodné pro výlety za poznáním, pěší, cyklisty, lyžaře (sjezdovka 12 km) i autoturisty.
Choustníkovo Hradiště, Královéhradecký kraj

Kostel sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru u Hajnice

Původně jednolodní gotický kostel pochází z roku 1350. V roce byl 1600 přestavěn ve stylu pozdní gotiky, později upraven novodobě.
Hajnice, Královéhradecký kraj

Naučná stezka údolím Hartského potoka

Stezka vás provede lesem a údolím Hartského potoka. Na jednotlivých zastaveních – dřevěných informačních tabulích se návštěvníci hravou formou dovědí o hospodářské a ekologické funkci lesa, o lesních živočiších, stromech a rostlinách.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Relaxační kurzy spojené s meditací a přírodou

Kurzy obnoví vaše životní síly, vrátí vitální energii, otevřou nové cesty k řešení problémů a ukáží vám práci s alternativními energiemi. Užijte si pohodově relaxační víkend s povídáním o astrologii, Reiki, kineziologii.
Hajnice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmán Krkonošská ve Dvoře Králové nad Labem

Hledáte ubytování ve Dvoře Králové nad Labem? Potom vyzkoušejte samostatný Apartmán Krkonošská v klidné části města. Snadno dosažitelná je odtud zoologická zahrada a i celé Krkonoše.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Milujeme dorty

V centru Dvora Králové najdete malou cukrárnu Milujeme dorty, která ale vydává velké radosti. Však tyto dorty milují i v mnoha nejen hradeckých kavárnách, kam Dominik Mervart dodává.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Restaurace Baroque ve Dvoře Králové – ve dvoře

Jedinečný koncept restaurací a kaváren, které dávají vašim zážitkům novou chuť – tentokrát ve Dvoře Králové.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj