Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Žehnání nových zvonů a Jakubská pouť v Kostelci na Hané
Kostel sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané
Společenské akce

Žehnání nových zvonů a Jakubská pouť v Kostelci na Hané

Žehnání dvou nových zvonů a jejich vyzdvižení do věže kostela sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané. Slavnostní mši slouží pomocný olomoucký biskup Mons. Josef Nuzík a bývalí kněží farnosti. Pestrým odpoledním kulturním programem pokračuje tradiční Jakubská pouť ve farním areálu.
Od 14:30 bude probíhat pestrý kulturní program ve farním areálu. Dechovou hudbu Vřesovanka doplní hudební vystoupení místních dětí, ukázka sokolníků, národopisný soubor Šimon ze Všechovic a folklorní soubor Kosíř z Kostelce na Hané. V doprovodném programu jsou připraveny hry pro děti, skákací hrad, malovní na obličej, ukázka řemesel, stroje a nářadí starých sedláků. Občerstvení zajištěno i s ochutnávkou vín z Jižní Moravy.
Na dva nové zvony probíhala v letošním roce veřejná sbírka, na které je ke dnešnímu dni 845 tis. Velký zvon bude zasvěcen Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Malý zvon bude zasvěcen sv. Cyrilu a sv. Metodějovi. Jejich vyzdvižením do věže kostela se budou moci po 76 letech rozeznít spolu s původním starým zvonem ve společné melodii.

Tvořivá Olomouc – jaro 2023

Jubilejní 10. Tvořivá Olomouc! U toho přece musíte být!
Čelechovice na Hané, Olomoucký kraj

Slavnostní zahájení turistické sezony 2023 v Lázních Slatinice

Přijeďte do lázní přivítat jaro! Slavnostní zahájení sezóny oslavíme jízdou v cestovním kočáře a dalším bohatým programem.
Slatinice, Olomoucký kraj

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Golfistou s Markem Novým

Golf je sport i hra. Hra společenská, týmová i individuální. Takzvaná hra rovných šancí. Lze ji hrát rekreačně i výkonnostně a to v libovolném věku.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Zážitky plné zábavy v Česku

Víkend strávený s rodinou znamená mít připravený program. Mít plán. A to nejlépe dobrý plán. Vyberte si z našich zážitků.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Relaxační zážitky v Česku

Toužíte po romantickém víkendu ve dvou? Nebo si vyberete z naší nabídky masážních a relaxačních programů?
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Dům Petra Bezruče v Kostelci na Hané

Bezručův hanácký dům je postavený z červených cihel, proto se mu zde také říká „Červený domek“. Obydlí je přístupné veřejnosti a nachází se v něm expozice věnovanou životu Petra Berzuče, jemuž se přezdívalo „Starý ještěr“.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cafeliér no.523

Markéta Rozsívalová učila češtinu devatenáct let, ale živila se i jako fotografka. Pak s manželem Honzou koupila dům č. p. 523, aby si tady na malém městě v Kostelci na Hané vytvořili ateliér a přízemí pronajímali jako kavárnu.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Malebná hanácká vesnice Čechy pod Kosířem leží na úpatí severozápadního svahu hanáckého „Mount Blancu“, Velkého Kosíře. Využít zde můžete ubytování, stravování i sportovních či odpočinkových aktivit v Pensionu Mánes.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Penzion Majorka ve Slatinicích na Hané

Penzion Majorka, architektonický klenot v srdci Hané nabízí romantické ubytování, jaké široko daleko nenajdete. Nově a stylově zrekonstruovaný objekt z přelomu 19. a 20. století se nachází v lázeňské obci Slatinice, asi 15 km jihozápadně od města Olomouc.
Slatinice, Olomoucký kraj

Penzion a restaurace U Chmelů

Restaurace nabízí kromě tradiční české kuchyně také různé speciality a minutková jídla. Jídla jsou připravována podle tradičních receptů z čerstvých surovin tradičními postupy. V restauraci si můžete vybrat vína ze široké nabídky kvalitních vín z Vinařství Lechovice.
Prostějov, Olomoucký kraj