Úvod > Kalendář akcí > Zdeněk Miler dětem! - výstava a dětská herna v Litomyšli

Zdeněk Miler dětem! - výstava a dětská herna v Litomyšli

Kdy 2. červen 2019 - 8. září 2019 Výstavy
Hravá výstava připomíná výtvarníka, scénáristu, ilustrátora a režiséra kreslených filmů Zdeňka Milera. Na výstavě je věnována největší pozornost jeho nejznámější postavičce – Krtkovi, který žije na paloučku v lese se svými kamarády Myškou, Zajícem, Ježkem a Žabkou.
Děti se však mohou těšit i na další Milerovy postavičky, např. Štěňátko, Kubulu a Kubu Kubikulu, Cvrčka…
 
Ve výstavě je připraveno spousta hravých úkolů, např. krtečkové piškvorky, skládání rakety, puzzle, bludiště a plno dalších. Nejdůležitější informace ze života a díla Zdeňka Milera i to, jak oblíbená postavička Krtka vznikla, se děti i dospělí návštěvníci dozvědí od muzejního lektora nebo si je mohou sami přečíst.
 
I když je výstava primárně určena dětem, nudit se nebudou ani dospělí, kteří se na chvilku přenesou do svých dětských let.

Krtkova dětská herna
Zveme vás a vaše děti do naší letní herny. A na co se můžete těšit? Na oblíbené hrací koutky, domeček nejen pro Krtka, jeho putování raketou do vesmíru, cestu norou, dřevěné kostky, výtvarné tvoření pro malé umělce a mnoho dalšího. Na své si přijdou kluci i holčičky. Otevřeno je úterý až pátek 9–12, 13–17 hodin, o víkendech a o prázdninách 9–17 hodin. Věříme, že návštěva herny pro vás bude příjemným zážitkem a relaxací nejen během prohlídky muzea.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí