Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Zážitkové odpoledne v Tierra Verde
Zážitkové odpoledne TIERRA VERDE
Komentované prohlídky

Zážitkové odpoledne v Tierra Verde

Srdečně vás zveme k nám do Popůvek u Brna na Zážitkové odpoledne, které pořádáme ve středu 22. března 2023. Zajímá vás, jak vyrábíme naši ekodrogerii?
Co vás čeká?
Prohlídky výroby: 14:00–16:00 (nutná registrace)
Přednáška Mgr. Terezy Králové, PhD. Žijeme v toxickém světě nebo on v nás?: 16:30–18:30 (nutná registrace)

Jak zaujmout zdravý postoj v toxické době? Přijměte pozvání na přednášku s diskuzí o záludném světě dobrých úmyslů, které ne vždy vedou do ráje.

Tereza vás provede s humorem a lehkostí těžkými tématy a nabídne vám svůj pohled na svět přírodní kosmetiky a drogerie.

Naučme se nelpět na jednoduchých pravdách. Moudrost je otevřená a stále se učí.

Co vše se v přednášce dozvíte?
• co je toxicita a lze se jí vyhnout?
• konzervanty nebo bakterie – čemu dáte přednost?
• přírodní = bezpečný?
• poznáte přírodní mýdlo?
• greenwashing aneb nenechte se obelhat

VŮNĚ – neviditelná síla
Zároveň se nechte pozvat na procházku světem vůní.
Cesta začíná u pyramidy vůní, která je základem každé vonné kompozice. Ukážeme si, kde se rodí čich a jak souvisí s emocemi a psychikou. Dozvíte se, jestli je možné, aby vůně léčily nebo dokonce zabíjely. A bude-li zájem poodkryjeme roušku mystických vůní.

O lektorce:
Mgr. Tereza Onwa Králová, Ph.D. je vystudovaná biochemička a doktorka molekulární biologie. Pracovala na Biofyzikálním ústavu na výzkumu pohlavních chromozomů a následně v laboratoři CEITEC věnující se výzkumu toxicity syntetických proteinů. Ustanovila skupinu VODA, která šíří osvětu o ochraně vodních zdrojů a krajiny. Založila mydlárnu ONWA artisan soap, která se věnuje výrobě přírodních designových mýdel. Jméno Onwa získala vysvěcením v zenbuddhistickém klášteře školy sótó.

Provozovatel

TIERRA VERDE s.r.o.

Vintrovna 482/5d
664 41 Popůvky
Tel.:
+420 724 766 653
Email:
pavla.kubikova@ti...
GPS:
49,178278 16,494661
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Tipy na výlet:
Popůvky a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Poznámka:děti do 12 let zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Loutka v Brně 2023

Amatérští loutkáři se sejdou v Brně v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích!
Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj

AIM Kemp – Brno Bystrc

Po roce jsou tu opět oblíbené AIM Kempy! Jedinečné příměstské tábory, na kterých si děti zkusí řadu sportů s profesionálními trenéry – judo, florbal, atletiku, tenis, gynastiku, basketbal, házenou a mnoho dalších.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Velikonoce na Masarykově okruhu

Letos si Velikonoce užijte s celou rodinou v továrně na adrenalin. Automotodrom Brno si pro vás připravil naučnou stezku, která vede přímo po závodní dráze. Dozvíte se celou řadu zajímavostí ze světa motorsportu a nechybí ani speciální stanoviště pro splnění velikonoční "povinnosti".
Brno, Jihomoravský kraj

Tuning show Brno

Přivítání nové sezóny, kde jinde, než na známém okruhu AMD BRNO, – tuning, sprinty Championát TMS, Závod do Vrchu, Show Shine, dB Drag,DRIFTY, DRIFT CHAMPIONS, vše co k pořádné akci patří.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Mersey Gathering 4 v Brně – Mick Harvey

Poslední květnovou sobotu zahraje v Brně na festivalu MG04 australský hudebník, producent a skladatel Mick Harvey. Doplní jej české skupiny Dunaj a Kill The Dandies!, po skončení zahrají DJs Ibe a Kevridge.
Brno, Jihomoravský kraj

Nejstarší šperky a ozdoby těla a Věstonická venuše

Napadlo vás někdy, jak se zdobily a co asi nosily venuše podobné té věstonické? Výstava Nejstarší šperky a ozdoby těla se pokouší na tuto otázku odpovědět. Vystaveny jsou originály paleolitických artefaktů, včetně slavné Věstonické venuše.
Brno, Jihomoravský kraj

Velká bystrcká jarně-letní burza

Použité i nové dětské oblečení, obuv a další vybavení od maminek maminkám na jednorázové burze v Bystrci.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Tomáš Vaněk a Roman Tomeš – koncertní show – Brno

Duben 2023 bude patřit čtyřem koncertům hvězdných muzikálových harcovníků Tomáše Vaňka a Romana Tomeše.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Tiera Verde – výrobce české eko-kosmetiky

Tiera Verde je česko-slovenský výrobce ekodrogerie a ekokosmetiky. Koncept True Eco zahrnuje jak filozofii v souladu s cirkulární ekonomikou, tak snahu o bezodpadovou výrobu a důsledný bezobal, ale také čistou strategii a sortiment, který nezatěžuje naši planetu.
Popůvky, Jihomoravský kraj

Kaple Lesní vzpomínka ve Střelici

Nedaleko obce Střelice na Brněnsku byla postavena kaple Lesní vzpomínka. Navrhl ji architekt Marek Štěpán v jednoduchém geometrickém tvaru s výrazným modrým interiérem. Neobvyklou kapličku vybudoval pro svou zemřelou ženu soukromý investor.
Střelice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Obora Holedná v Brně

Jedná se již o šestou naučnou stezku, která vznikla v rámci realizace projektu pro posílení potenciálu příměstských lesů brněnské aglomerace.
Brno, Jihomoravský kraj

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice nabízí 25m plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.
Brno, Jihomoravský kraj

Škola jednokolek TryOne v Brně

První unicycle školu v ČR najdete v Brně. Adam Gerža, jeden z nejlepších evropských jezdců na jednokolce společně s brněnskými špičkovými jezdci představují sportovní kroužek, kde se můžete naučit (nejen) jezdit na jednokolce a poznat nový adrenalinový sport.
Brno, Jihomoravský kraj

Motokáry Masarykův okruh

Na Masarykově okruhu najdete jedinou venkovní dráhu v Brně, navíc v atraktivním prostředí závodní dráhy mistrovství světa. Na dohled od míst, kde se jezdí MotoGP si můžete užít vlastní závod na motokárách nebo pitbike.
Brno, Jihomoravský kraj

Koniklecová louka v přírodní rezervaci Kamenný vrch v Brně

Na brněnském sídlišti Kamenný vrch najdete velkou raritu – nachází se zde stejnojmenná přírodní rezervace, přezdívaná Kameňák. Právě zde na jaře vykvétají desetitisíce konikleců velkokvětých, jejichž počet je největší na světě.
Brno-Nový Lískovec, Jihomoravský kraj

Rozhledna Kamenný vrch v Brně

Betonová rozhledna byla postavena v areálu bývalého ozdravovacího areálu v roce 1928. Po několika letech chátrání byla v roce 2011 obnovena společně s přilehlým parkem. Vzhledem ke vzrostlé vegetaci je výhled z ní omezený.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Victory

Hotel Victory se nachází v Popůvkách a nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma ve všech prostorách, terasu s výhledem na město Brno.
Popůvky, Jihomoravský kraj

Bistro Leháro

V naší restauraci nabízíme pohodu, klídek, burgery a další dobroty. Do domácích bulek sázíme vybrané lokální suroviny a potěšit zvládnou „masomily“ i vegetariány.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Global v Brně

Rodinný hotel Global s restaurací v krásné přírodě v blízkosti centra města Brna a v těsné blízkosti BVV.
Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj

Zahrádka Na Střeláku v Brně

Občerstvení, pohoštění na vašich cestách, poblíž cyklostezky, v areálu zdejšího parku v překrásném prostředí. Přijděte či přijeďte pohodu u nás najdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Stylový zámecký hotel z konce 19. století, je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště a přitom v zeleni a tichu údolí řeky Svratky. Interiéry i exteriéry hotelu jsou zdobeny štukovými a kovářskými prvky, stěny potaženy lyonským hedvábím.
Brno, Jihomoravský kraj

Campea Aparthotel v Brně

Campea Aparthotel nabízí ubytování v moderních dvoulůžkových pokojích s vlastní kuchyňkou a výhledem na Brno. Součástí hotelu je luxusní restaurace, Wi-fi připojení a parkování je zdarma.
Brno-Bohunice, Jihomoravský kraj

Restaurace La Patas

Milovníci pizzy si v brněnské restauraci La Patas přijdou na své. Navíc díky dětskému koutku si vychutnáte nejen váš pokrm, ale zvládnete u toho vypít i láhev dobrého vína a parádně si povykládat s přáteli.
Brno-Starý Lískovec, Jihomoravský kraj

Qb coffee roasters

Pražírna výběrové kávy s espresso barem
Brno-Jundrov, Jihomoravský kraj