Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Zážitkové odpoledne v Tierra Verde
Zážitkové odpoledne TIERRA VERDE
Komentované prohlídky

Zážitkové odpoledne v Tierra Verde

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Srdečně vás zveme k nám do Popůvek u Brna na Zážitkové odpoledne, které pořádáme ve středu 22. března 2023. Zajímá vás, jak vyrábíme naši ekodrogerii?
Co vás čeká?
Prohlídky výroby: 14:00–16:00 (nutná registrace)
Přednáška Mgr. Terezy Králové, PhD. Žijeme v toxickém světě nebo on v nás?: 16:30–18:30 (nutná registrace)

Jak zaujmout zdravý postoj v toxické době? Přijměte pozvání na přednášku s diskuzí o záludném světě dobrých úmyslů, které ne vždy vedou do ráje.

Tereza vás provede s humorem a lehkostí těžkými tématy a nabídne vám svůj pohled na svět přírodní kosmetiky a drogerie.

Naučme se nelpět na jednoduchých pravdách. Moudrost je otevřená a stále se učí.

Co vše se v přednášce dozvíte?
• co je toxicita a lze se jí vyhnout?
• konzervanty nebo bakterie – čemu dáte přednost?
• přírodní = bezpečný?
• poznáte přírodní mýdlo?
• greenwashing aneb nenechte se obelhat

VŮNĚ – neviditelná síla
Zároveň se nechte pozvat na procházku světem vůní.
Cesta začíná u pyramidy vůní, která je základem každé vonné kompozice. Ukážeme si, kde se rodí čich a jak souvisí s emocemi a psychikou. Dozvíte se, jestli je možné, aby vůně léčily nebo dokonce zabíjely. A bude-li zájem poodkryjeme roušku mystických vůní.

O lektorce:
Mgr. Tereza Onwa Králová, Ph.D. je vystudovaná biochemička a doktorka molekulární biologie. Pracovala na Biofyzikálním ústavu na výzkumu pohlavních chromozomů a následně v laboratoři CEITEC věnující se výzkumu toxicity syntetických proteinů. Ustanovila skupinu VODA, která šíří osvětu o ochraně vodních zdrojů a krajiny. Založila mydlárnu ONWA artisan soap, která se věnuje výrobě přírodních designových mýdel. Jméno Onwa získala vysvěcením v zenbuddhistickém klášteře školy sótó.

Provozovatel

TIERRA VERDE s.r.o.

Vintrovna 482/5d
664 41 Popůvky
Tel.:
+420 724 766 653
Email:
pavla.kubikova@ti...
GPS:
49,178278 16,494661
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Tipy na výlet:
Popůvky a okolí
 

Cena

Cena: 200 Kč

Poznámka:děti do 12 let zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Open House Brno 2024

Sedmý ročník festivalu Open House Brno nabídne nejširší veřejnosti prohlídky architektonicky cenných a zajímavých nepřístupných míst v jihomoravské metropoli o víkendu 18. a 19. května 2024: Téma organizátoři upřesní na podzim.
Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj

Brněnský AntiOskar

Lužánecké pracoviště Legato vás zve na filmový večer Brněnský AntiOskar! Čeká vás přehlídka ztřeštěných amatérských snímků, které udiví i pobaví. Součástí je i vyhlašování cen, třeba za Nejulítlejší film. Přijďte si užít Brněnského AntiOskara v pátek 8. března od 19 hodin v Legatu v Kohoutovicích!
Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj

Histo Cup Brno 2024

Retro, co rozhodně není jen pro starý. Šampionát Histo Cup, který se o víkendu koná na Masarykově okruhu v Brně, má daleko do poklidné jízdy gentlemanů. Těšte se na ostré tempo, kde o souboje dveře na dveře rozhodně není nouze.
Brno, Jihomoravský kraj

Spartan Race Brno Autodrom – Sprint, Night, Super, HH, Kids 2024

Spartan víkend Brno bude naprosto unikátní akcí: hlavní roli bude hrát vaše rychlost. Připravujeme zvlněnou náročnou trať a úžasnou atmosféru! To si nemůžete nechat ujít.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Výstava Když Brnem táhli mamuti – Galerie Zdeňka Buriana v Pavilonu Anthropos

Po delší době se do Pavilonu Anthropos navrátí atraktivní obrazy Zdeňka Buriana. Nová instalace by však měla být oproti těm minulým inovativní.
Brno, Jihomoravský kraj

ČEZ RunTour Brno 2024

Proběhni se s námi na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů, nebo si vyzkoušej štafetu v super pohodovém prostředí Brněnské přehrady.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Tvorba architekta Petra Franty

Vila Stiassni zve na výstavu.
Brno, Jihomoravský kraj

Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Pro všechny hledače bude kromě odměny připraven i doprovodný program a občerstvení v Café Ernst.
Brno, Jihomoravský kraj

Tiera Verde – výrobce české eko-kosmetiky

Tiera Verde je česko-slovenský výrobce ekodrogerie a ekokosmetiky. Koncept True Eco zahrnuje jak filozofii v souladu s cirkulární ekonomikou, tak snahu o bezodpadovou výrobu a důsledný bezobal, ale také čistou strategii a sortiment, který nezatěžuje naši planetu.
Popůvky, Jihomoravský kraj

Maják civilizace u Brna

Nedaleko od Brna můžete zahlédnout tzv. Maják civilizace. Věž představuje vývoj lidstva v období rozvoje technické civilizace umožněný využitím neobnovitelných zdrojů.
Troubsko, Jihomoravský kraj

Kaple Lesní vzpomínka ve Střelicích

Nedaleko obce Střelico na Brněnsku byla postavena kaple Lesní vzpomínka. Navrhl ji architekt Marek Štěpán v jednoduchém geometrickém tvaru s výrazným modrým interiérem. Neobvyklou kapličku vybudoval pro svou zemřelou ženu soukromý investor.
Střelice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Obora Holedná v Brně

Jedná se již o šestou naučnou stezku, která vznikla v rámci realizace projektu pro posílení potenciálu příměstských lesů brněnské aglomerace.
Brno, Jihomoravský kraj

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice nabízí 25m plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.
Brno, Jihomoravský kraj

Škola jednokolek TryOne v Brně

První unicycle školu v ČR najdete v Brně. Adam Gerža, jeden z nejlepších evropských jezdců na jednokolce společně s brněnskými špičkovými jezdci představují sportovní kroužek, kde se můžete naučit (nejen) jezdit na jednokolce a poznat nový adrenalinový sport.
Brno, Jihomoravský kraj

Motokáry Masarykův okruh

Na Masarykově okruhu najdete jedinou venkovní dráhu v Brně, navíc v atraktivním prostředí závodní dráhy mistrovství světa. Na dohled od míst, kde se jezdí MotoGP si můžete užít vlastní závod na motokárách nebo pitbike.
Brno, Jihomoravský kraj

Koniklecová louka v přírodní rezervaci Kamenný vrch v Brně

Na brněnském sídlišti Kamenný vrch najdete velkou raritu – nachází se zde stejnojmenná přírodní rezervace, přezdívaná Kameňák. Právě zde na jaře vykvétají desetitisíce konikleců velkokvětých, jejichž počet je největší na světě.
Brno-Nový Lískovec, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Victory

Hotel Victory se nachází v Popůvkách a nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma ve všech prostorách, terasu s výhledem na město Brno.
Popůvky, Jihomoravský kraj

Žebětinský Dvůr

Gastro & relax komplex v klidné části města Brna. Resort Žebětínský dvůr se nachází v brněnské městské části Žebětín.
Brno, Jihomoravský kraj

Bistro Leháro

V naší restauraci nabízíme pohodu, klídek, burgery a další dobroty. Do domácích bulek sázíme vybrané lokální suroviny a potěšit zvládnou „masomily“ i vegetariány.
Brno, Jihomoravský kraj

Bratrs bistro v Brně

Recepty z celého světa, ale suroviny lokální, to je Bratrs bistro. Brno. Bystrc. Rodinné bistro. Slowfood Fastfood. Předchutiny, chutiny i pochutiny k zakoupení.
Brno, Jihomoravský kraj

Areál hotelu Myslivna v Brně – Nová Myslivna

Areál Hotelu Myslivna patří nejen díky lokalitě, ale i své historii k významným místům města Brna. Stará budova prošla demolicí a postaví se zde nový areál s byty a restaurací.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Global v Brně

Rodinný hotel Global s restaurací v krásné přírodě v blízkosti centra města Brna a v těsné blízkosti BVV.
Brno-Kohoutovice, Jihomoravský kraj

Zahrádka Na Střeláku v Brně

Občerstvení, pohoštění na vašich cestách, poblíž cyklostezky, v areálu zdejšího parku v překrásném prostředí. Přijděte či přijeďte pohodu u nás najdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Stylový zámecký hotel z konce 19. století, je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště a přitom v zeleni a tichu údolí řeky Svratky. Interiéry i exteriéry hotelu jsou zdobeny štukovými a kovářskými prvky, stěny potaženy lyonským hedvábím.
Brno, Jihomoravský kraj