Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Závod Zbraslav-Jíloviště 2015
Jaguar SS 100
Historické a vojenské akce

Závod Zbraslav-Jíloviště 2015

Pozvánka na jízdu „Zbraslav – Jíloviště a Jíloviště – Řitka 2015! Závod do vrchu o pohár Elišky Junkové v sobotu 5. září.
V sobotu 5. září se i letos jako obvykle pojede na Zbraslavi závod do vrchu Zbraslav – Jíloviště o pohár Elišky Junkové.

Novinkou letošního ročníku je setkání vozů Bugatti.


Závod Zbraslav – Jíloviště o poháry Elišky Junkové, města Zbraslavi a obce Jíloviště je mezinárodní závod jízdy historických vozidel do vrchu konaný každoročně první sobotu nového školního roku. Dopoledne předchází závodu přehlídka závodících vozidel na Zbraslavském náměstí, odpoledne od 13:00 odsud startují samotné jízdy do vrchu – trasa vede do cca 4 km vzdálené obce Jíloviště. Jde o nejstarší závod do vrchu na světě, první soutěž (tehdy ještě závodních vozů) se uskutečnila již v roce 1908.

Novodobý závod Zbraslav-Jíloviště pořádá Veteran Car Club Praha od roku 1967.

Program 2015

Sobota 5. září 2015 v městské části Praha 5 – Zbraslav

08.00 – 11.00     přejímka vozidel –Zbraslav, úřad městské část na náměstí na Zbraslavi

09.00 – 13.00     výstava vozidel -Zbraslav, náměstí

11.30 – 12.00     přivítání a rozprava s jezdci

13.00 – 16.30     jízda do vrchu Zbraslav- Jíloviště

18.00                  vyhlášení výsledků. vzpomínkový večer a raut


Podmínky účasti
Jízda je vypsána pro automobily, užitková vozidla a motocykly od počátku výroby až do roku 1939. Mohou se zúčastnit vozidla jejich výrobu přerušila válka a tedy byli vyráběny modelově stejně jako před rokem 1939. Dále pro sportovní a závodní vozidla se svolením ředitelství soutěže.


Trať
Vede městskou částí Praha 5 Zbraslav z náměstí ulicí Elišky Přemyslovny adále po silnici II. třídy na Baně. Délka trati je cca 4000 m, převýšení 163 m,maximální stoupání je 9 %, počet zatáček je 10. Povrch tratě je po celé délce opatřen asfaltovým povrchem.

Hodnocení
Jezdci absolvují dvě jízdy.Hodnotí se nejmenší rozdíl dvou dosažených časů,ze dvou absolvovaných samostatných měřených jízd do vrchu.Měření se provádí fotobuňkou v místě startu a cíle.

Rychlost
Maximální průměrná rychlost je 50 km/hod a její překročení je trestáno 5 000 trestných bodů.
 

Místo, datum a program konání vzpomínkové jízdy Jíloviště – Řitka:
 

Neděle 6.9.2015

09.00 – 09.15         odjezd ze Zbraslavi na Jíloviště

09.15 – 12.00          výstava vozů s programem na Jílovišti

12.00 – 14.00          jízda Jíloviště – Řitka

14.00                        slavnostní oběd spojený s výstavou vozidel na zámku Dobříš

Zmrazovač – Il Congelatore

Kulturně komunitní centrum Koruna srdečně zve na kultovní, komediální, operní a mafiánské drama, které je plné napětí a morálních dilemat, je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů.
Praha 16, Praha

Koncert se Štěpánem Rakem

Zveme v rámci 16. cyklu nedělních předvánočních koncertů do velkého sálu Kulturně komunitního centra Koruna, kde vystoupí kytarový virtuos Štěpán Rak.
Praha 16, Praha

Mikuláš na Fajnovém dvoře

Kulturně komunitní centrum Koruna srdečně zve nejen děti ale i dospělé na Mikuláše na Fajnový dvůr, kde se můžete těšit na vánoční koledy a písničky v podání Fajnového dětského pěveckého sboru, dále kapely Bartet, vystoupí i Petrpaslíkovo divadlo s pohádkou
Praha 16, Praha

Vy mně taky

KKC Koruna srdečně zve na divadelní soubor Gaudium na představení Vy mně taky – podvečer s verši Jiřího Žáčka, které se uskuteční ve Fajnové kavárně.
Praha 16, Praha

Aktivity v okolí

Pamětní deska Jaromíra Vejvody na Zbraslavi

Na průčelí rohového domu čp. 453 na Zbraslavském náměstí v Praze 5 Zbraslav je umístěna pamětní deska s reliéfní podobiznou Jaromíra Vejvody, místního rodáka a hudebního skladatele.
Praha 5, Praha

Vila Vladislava Vančury na Zbraslavi

Známý český spisovatel, dramatik a režisér Vladislav Vančura vlastnil na Zbraslavi působivou vilu s minimem architektonických dekorací. Její největší chloubou jsou terasy, na kterých spisovatel často vytvářel svá literární díla.
Praha 5, Praha

Vila Růže na Zbraslavi

Významnou dominantou nábřeží je vila Růže. Pochází z roku 1913 a je dílem vynikajícího architekta Ing. Otakara Novotného.
Praha 5, Praha

Vyhlídka Karlův stánek na Zbraslavi

Karlův stánek se nachází na kopci Havlín. Původně zde byl roku 1850 umístěn litinový kříž. V 70. letech 19.století zde byl vystavěn vyhlídkový pavilon, zvaný Karlův stánek, který nechal vystavět kníže Oettingen.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Škoda lásky na Zbraslavi

Světově proslulou polku složil slavný zbraslavský kapelník Jaromír Vejvoda. Napsal ji v místech, kde dnes stojí restaurace Škoda lásky.
Praha 5, Praha

Bifé Prádelna

Milujeme kávu, máme rády společnost a proto máme malou kavárnu, kde pro vás s láskou připravujeme všechny dobroty samy, jako za časů našich babiček. Přijďte ochutnat, vybere si každý.
Praha-Zbraslav, Praha

Restaurace U Rytíře – gastronomie v klasickém stylu

Skvělá restaurace nabízí straročeskou kuchyni a speciality české kuchyně. Přímo před hosty se pečou selata, steaky... stačí objednat!
Praha 5, Praha

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace vítá hosty v pražských Modřanech. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 4, Praha