Úvod > Kalendář akcí > Žatecká chmelařská krajina – procházka
Žatecká chmelařská krajina – procházka
"> "> "> "> "> "> ">
4.6.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Žatecká chmelařská krajina – procházka

Procházka s výkladem.

Národní památkový ústav spolu s městem Žatec zvou zájemce na komentovanou prohlídku krajinné památkové zóny Žatecké chmelařské krajiny, k jejímuž vyhlášení došlo v srpnu roku 2021 v souvislosti s nominačním procesem. 

Historická kulturní krajina kolem vesnic Stekník a Trnovany je územím, jehož dnešní podoba byla od středověku    až do současnosti formována pěstováním a zpracováním chmele. Území disponuje důležitými znaky typickými pro chmelařskou krajinu. Nejviditelnějším znakem jsou chmelnice propojené s vesnicemi Stekník a Trnovany, které kromě zemědělských usedlostí místního obyvatelstva poskytovaly prostorové a technické zázemí pro zpracování, skladování a následovné obchodování s chmelem.

Výjimečnost a kompaktnost území byly důvodem k památkové ochraně formou chráněné zóny; zároveň je tato krajina jednou ze dvou komponent nominovaných k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO

Pojďte se společně s námi projít chmelnicemi a seznamte se nejen s chmelařskou krajinou, ale také s historií pěstování chmele a nominačním procesem.


Procházka s výkladem je plánována přibližně na hodinu a půl. Sraz v sobotu 4. června ve 12:30 na návsi v Trnovanech, ze Žatce jede autobus ve 12:12.

 

Provozovatel

Trnovany u Žatce, Stekník

Stekník č.p. 1
438 01 Zálužice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,325035 13,543801
 
 

Vstupné

Poznámka:procházka zdarma; vstup do zámeckých zahrad dle platného ceníku

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatý lev v Žatci

Hotel Zlatý lev v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Bývalý pivovar Žatec

Bývalý pivovar Žatec

Žatec, Ústecký kraj