Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Záříme aneb akčně mezigeneračně
Společenské akce

Záříme aneb akčně mezigeneračně

Třetí ročník společenského mezigeneračního odpoledne, na kterém jste správně v každém věku. V parku Na Pankráci se bude cvičit, vařit, rapovat, o telefony hudební improvizací bojovat.

Hlavním tématem třetího ročníku Záříme aneb Akčně Mezigeneračně, kterou společně pořádá Právě teď! o.p.s. a Cesta ke zdraví Kladno z. s. je cvičení v duchu autorského konceptu propojujícího mentální a fyzickou stimulaci „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.  Po celé odpoledne si budou moci účastníci jakéhokoliv věku vyzkoušet pod vedením zkušených odborníků atraktivní druhy cvičení prospívající tělu i mysli. Těšit se můžete na cvičení Spirals pro pevná záda a rovný krok, na zábavné aktivační cvičení pro mozek a propojení mozkových hemisfér, na výuku paměťových metod, na taneční styl Bollynaytam, který poutavě kombinuje klasické indické, bollywoodské a moderní taneční prvky a cvičení vycházející z pohybových forem světových filozofií a meditaci pohybem.

Tradice, kterou odnepaměti předávají starší generace mladším, je příprava pokrmůToto je téma činnosti naší partnerské organizace Slow Food , která si klade za cíl  zachovat gastronomické tradice a chránit a vychutnávat místní produkty.  Kolikrát v životě jste šlapali zelí, jako naši předkové? Zkušení kuchaři  „Staré gardy“ předvedou klasické  nakládání zelí, které budete v bečce šlapat. Je proto dobré přinést si vlastní mokrý ručník na nohy!!

V rámci doprovodného programu proběhne turnaj ve hře „Hraj, co chceš“, tvůrčí dílna kreslení mandal, S dílny předvedou dovednosti řemesel našich dědů atd.

Každý z předchozích ročníků nabídl mezigenerační aktivitu, kterou společně mohli provozovat a bavit se u ní účastníci v každém věku. Předloni jsme společně tančili s kočárky (nejstaršímu účastníkovi bylo 90 let), minulý rok jsme bubnovali a letos jsme pro vás připravili rappování. Do varu nás dostane a obavy o tom, že tento druh hudby je pro dříve narozené neakceptovatelný, rozptýlí  rapperka Sharkass. Vyvrcholením této části programu bude soutěž ve free style rapování jakkoliv velkých seskupení (zásadní podmínka je účast nejméně dvou generací, tj. minimálně dvojice).

Akce je pro všechny bez rozdílu věku – zvány jsou celé rodiny, jednotlivci, skupiny přátel, děti, školy, senioři, seniorské kluby atd. Vítáni jsou aktivní účastníci, stejně jako ti, kteří si s námi přijdou pouze vychutnat atmosféru společně prožitého zářijové odpoledne v parku.

Aktualizovaný program a možnost přihlášení do soutěže v rapování najdete na webových stránkách akce.

 

Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení je v módě! Před OC Arkády Pankrác je otevřeno venkovní ledové kluziště. Bruslí se denně i o víkendech od 9-21 hodin a za každého počasí.
Praha 4, Praha

Ryby a rybičky – největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze

Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí se koná každou neděli na Pankráci od 8:30 do 11:30 v První jazykové základní škole, Horáčkova 1100, Praha 4, u metra Pankrác.
Praha 4, Praha

Ryby a rybičky – největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze

Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí se koná každou neděli na Pankráci od 8:30 do 11:30 v První jazykové základní škole, Horáčkova 1100, Praha 4, u metra Pankrác.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Cubex centrum Praha

Cubex Centrum Praha je nový multifukční prostor, který se nachází v unikátní lokalitě v „pražském City“ na Pankráci.
Praha 4, Praha

Kyvadlové malování na plátno

V našem art studiu se zaměřujeme na tři umělecké techniky za použití rotačního stolu a malířských doplňků.
Praha 4, Praha

Svět Medúz Arkády Pankrác – největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác v Praze 4 objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů – je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.
Praha 4, Praha

Budova City Tower na Pankráci

City Tower v Praze na Pankráci je druhá nejvyšší budova v Česku a nejvyšší budova v Praze. Byla postavena mezo lety 1895 až 1993 a jejími autory jsou Richard Meier&Partners a architekti Václav Aulický a Aleš Papp.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Panorama na Pankráci

Stavba hotelu byla zahájena v roce 1979 a dostavěna byla o 4 roky později v roce 1983. Po dokončení se jednalo o druhou výškovou budovu na Pankrácké pláni. Za návrhem hotelu stojí architekti Alois Semela a Vlado Alujevič.
Praha 4, Praha

Libeřské lahůdky – ochutnejte nejen vynikající chlebíčky

Vždy čerstvé a voňavé – prostě k nakousnutí. Pouze takové lahůdky si zakoupíte v síti prodejen Libeřské lahůdky, kde si můžete vybrat z mnoha druhů chlebíčků, baget, toastů, tortil, smažených lahůdek, koláčů a sladkého pečiva.
Praha 4, Praha

Aureole – nebeský gurmánský zážitek

Vystoupejte do 109metrové výšky, do nejvýše položené restaurace v Praze, kde vás okouzlí kulinářské umění stejně jako magická atmosféra. Aureole se nachází v 27. patře mrakodrapu City Tower na Pankráci, nabízí unikátní design v kombinaci s kulinářským uměním a velkolepým výhledem na panorama Prahy.
Praha 4, Praha

Restaurace Brambory

Brambory z celého světa ve vybraných receptech světových kuchyní! Ochutnejte rozmanitost brambor v první restauraci svého druhu v Praze!
Praha, Praha