Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Zaostřeno na život v Horažďovicích
Akce pro děti

Zaostřeno na život v Horažďovicích

KLUB DOK A DIAKONIE ZÁPAD VÁS ZVOU NA CELOREPUBLIKOVOU AKCI. V posledním zářijovém týdnu se uskuteční již osmý ročník celorepublikové kampaně přibližující nízkoprahové kluby pro děti a mládež široké veřejnosti, a to v rámci Týdne nízkoprahových klubů.

Přijďte na Mírové náměstí v Horažďovicích 26. 9. 2014 v 15 hod. Čeká na vás netradiční vernisáž velkoformátových fotografií, které přibližují příběhy mladých lidí, kteří chodí do nízkoprahových klubů. Budete mít možnost poznat sociální služby Diakonie Západ i z jiné stránky, během celého odpoledne budou probíhat komentované prohlídky Klubu Dok a kavárny Čajokraje, netradiční workshopy, např. výroba lampiónů, masáže, zážitkové aktivity pro děti i dospělé, Slušnej bazar, hudební či divadelní vystoupení.

Čajokraj pro vás připraví kavárnu pod širým nebem s netradičním zážitkem. V 18 hodin začne lampionový průvod , na který si budete moci vyrobit lampión v našich odpoledních workshopech. Průvod povede městem na Panskou, kde bude připravený oheň, zde bude možné posedět, popovídat, zazpívat si a na ohništi opéct jednoho z posledních letošních buřtů.

Charakter letošních akcí pro veřejnost pořádaných Kluby Diakonie Západ se od těch dřívějších významně liší. Návštěvníci z řad široké veřejnosti a napříč věkovými skupinami mohou přicházet dovnitř služby a prohlédnout si prostory zařízení v rámci komentovaných prohlídek, ale služba se skrze své pracovníky a klienty vydá také na veřejná místa, kde netradičním způsobem představí rozsah své činnosti, cílovou skupinu klientů.

Provozovatel

Diakonie Západ

Mírové náměstí
341 01 Horažďovice
Tel.:
+420 733 614 655
Email:
dok.zapad@diakoni...
WWW:
www.diakoniezapad.cz
GPS:
49,320753 13,699898
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Pošumaví
Město:
Horažďovice
Tipy na výlet:
Horažďovice a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Nebíčko a peklíčko na Rabí

Svátek sv. Mikuláše na hradě Rabí.
Rabí, Plzeňský kraj

Vánoce na hradě Rabí

Vánoční náladu podtrhne středověká hudba a koledy v podání plzeňské skupiny Gutta.
Rabí, Plzeňský kraj

Silvestrovský výšlap na Slavník

Zveme všechny přátelé krásné přírody k Silvestrovskému výšlapu na nejvyšší vrchol Slavníku. Sraz v 10:00 hod. v Týřovicích u nového rybníčku.
Pačejov, Plzeňský kraj

Adventní trhy pod Rumpálem ve Strakonicích

Tradiční vánoční trhy pod Rumpálem na strakonickém hradě s bohatým programem. Navštívit můžete o betlémářskou výstavu Půjdem spolu do Betléma.
Strakonice, Jihočeský kraj

Kostel sv. Petra a Pavla v Horažďovicích

Kostel svatého Petra a Pavla byl založen současně s městem Horažďovice. Dokončen byl v první polovině 14. století. Gotická socha Madony na hlavním oltáři pochází z období kolem roku 1500.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Zřícenina hradu Prácheň u Horažďovic

Nedaleko města Horažďovic se na vrcholu kopce Prácheň (504 m n. m.) nalézá zřícenina kdysi rozsáhlého hradu Prácheň. Dochovány jsou pouze zbytky věží, hradeb a bašt.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Expozice chovu perlorodek v Horažďovicích

Horažďovice prosluly ve středověku chovem otavských perlorodek. První zmínky pocházejí z roku 1594, kdy pánové Jan a Karel Rummerskirchové nechali dovézt z Holandska násadu přibližně 10 tisíc kusů perlorodek a založili v Horažďovicích jejich umělý chov, který se tu udržel až do poloviny 20. století.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Městské muzeum Horažďovice

Na zámku v Horažďovicích můžete netradičně spojit prohlídku nejkrásnějších zámeckých prostor a muzejní expozice i se sezoními výstavami. Také stará část města Horažďovic stojí za procházku, a pokud vás nezajímají středověké památky, může vás zaujmout výhled na řeku Otavu a vrch Prácheň.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Atawa – Outdoor na jezírku v Rabí

Pokud jste se rozhodli strávit svůj volný čas v přírodě, aktivně se odreagovat, relaxovat nebo připravit outdoorový program, jste na tom správném místě… Pro rodiny s dětmi připravíme týmové hry, paintball, lukostřelbu, vyjíždky na koních nebo čtyřkolkách.
Rabí, Plzeňský kraj

Vystřelený Vočko na Rabí

Stylově zařízený hostinec s českou kuchyní ležící pod největší hradní zříceninou u nás.
Rabí, Plzeňský kraj

Hospoda "na statku" – koně, kola, rybaření a k tomu skvělá kuchyně v Blatné

Léto na statku… Chcete si pospat ve "spacích lázních"? strávit čas nicneděláním v příjemném prostředí bývalého statku anebo "kolovat" po blízkých vesničkách, mezi rybníky a poli?
Blatná, Jihočeský kraj

Penzion U Svatého Jana Kraselov

Penzion je situován v malebné krajině, která vám nabídne pohodu a klid. Poskytuje komfortní ubytování v zařízených pokojích s vlastním příslušenstvím. Součástí penzionu je i společná plně vybavená kuchyně s jídelnou.
Kraselov, Jihočeský kraj