Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Zámek Ohrada – 175. výročí připomíná Slavnost lesa a dřeva
Společenské akce

Zámek Ohrada – 175. výročí připomíná Slavnost lesa a dřeva

Celá akce vrcholí setkáním u Hlubockých kamenů s Václavem Cílkem, který se rovněž podílel na vzniku výstavy Les pramenů – Příběhy lesů, a koncertem tria Václavek, Török, Dvořáček na nádvoří muzea.
Nejstarší specializované lesnické a lovecké muzeum na světě bylo založeno na Ohradě u Hluboké nad Vltavou 15. září 1842. Významné datum si muzeum připomene ve stejný den, tedy v pátek 15. září, výstavou historických i současných návštěvních knih a také celodenní zážitkovou akcí pod názvem Malá slavnost lesa a dřeva.

Národní zemědělské muzeum na Ohradě je tradičně zaměřeno na sbírkovou, vědeckou a výstavní činnost v oborech lesnictví, rybářství a myslivosti. V letošním roce otevřelo ve spolupráci s Lesy České republiky ojedinělou zážitkovou a vzdělávací výstavu Les pramenů – Příběhy lesů, která mapuje fenomén krajiny obor, lesů, voroplavby a řeky Vltavy právě kolem Hluboké nad Vltavou.

Ve spolupráci s autory této výstavy připravilo muzeum v pátek 15. září slavnostní den plný zábavného i vzdělávacího programu. Návštěvníci si mohou vybrat dopolední blok pro školy či odpolední pro rodiny s dětmi, potkají se s lesníky a lesními pedagogy, trubači lesnických škol v Písku či sokolníky. Jsou připraveny tvůrčí dílny, obrovský kmen „zpívající lípy“, ukázky dřevosochání či divadlo režiséra Radka Berana Malý pán.

Akce se koná za každého počasí a je pro všechny návštěvníky zdarma, stejně jako vstup do výstavních prostor muzea v tento slavnostní den.

Pokud bude přát večer počasí, posledním bodem programu bude video performance
na průčelí našeho muzea, kterou obstarají slavný světelný kouzelník Dmitri Berzon a
výtvarnice Frances Sander.

Provozovatel

NZM Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Ohrada 17
373 41 Hluboká nad Vltavou
Tel.:
+420 387 965 340
Tel.:
+420 387 965 791
Email:
nzm.ohrada@nzm.cz
WWW:
www.nzm.cz
WWW:
www.nzm.cz/ohrada/
GPS:
49,041537 14,421781
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Advent na loveckém zámku Ohrada

Třetí adventní neděli se již tradičně sejdeme v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada, abychom si společně při koledách vychutnali vánoční atmosféru.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Vánočně nasvícená Zoo Hluboká

Využijte prodloužené otevírací doby na procházku po zoo, nasvícené tisíci světýlky. A načerpejte neopakovatelnou vánoční atmosféru.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Štědrý den v Zoo Hluboká

Napadlo vás někdy zkrátit si chvíle čekání na Ježíška v zoo? Již několik let se v zoo scházíme, krmíme společně některá zvířata a užíváme si neopakovatelné vánoční nálady.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Adventní prohlídky na Hluboké

Letošní sezonu hlubocký zámek uzavře speciálními adventními prohlídkami.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník se nachází jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Jízdárna Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou

Poblíž Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic se nachází moderní komplex, který nabízí zajímavé možnosti pro všechny milovníky koní. Pořádají se zde kurzy jízdy na koni včetně drezury i parkuru. Areál disponuje velkou halou, takže je zde možné jezdit za jakéhokoli počasí.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Pětihvězdičkový hotel nabízí ubytování v 34 luxusních pokojích i pro nejnáročnější klienty.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Pivovar Hluboká nad Vltavou

V pivovar se změnil historický sál někdejšího hotelu Obec, který vyrostl na počátku 20. století na popud Adolfa Josefa Schwarzenberga.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad se nachází v samotném centru města Hluboká nad Vltavou, které je jedním z nejkrásnějších koutů Jihočeského kraje. Hotel je situovaný několik kroků od dominanty celého města, státního zámku Hluboká.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Lovecká chata

Tým našich kuchařů pod vedením šéfkuchaře Pavla Mináře, držitele mnoha prestižních ocenění a člena národního týmu kuchařů a cukrářů ČR pro vás připraví dokonalý gastronomický zážitek a tým obsluhy se postará o profesionální servis a příjemnou atmosféru.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj