Úvod > Kalendář akcí > Zámecké slavnosti ve Šluknově
Zámecké slavnosti ve Šluknově
"> ">
1.7.
2.7.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Zámecké slavnosti ve Šluknově

Město Šluknov pořádá 1. a 2. července 2022 ve Šluknovském zámku a zámeckém parku, v pořadí již patnácté Zámecké slavnosti.
Dovolte nám, abychom vás co nejsrdečněji pozvali na již 15. Zámecké slavnosti, které se budou konat 1. a 2. července 2022 ve Šluknovském zámku a zámeckém parku. Přijďte opět po covidové pauze posedět a pobavit se s přáteli u programu, ve kterém si každý návštěvník jistě najde to své.

Páteční program 1. července bude zahájen v 19:00 hodin starostkou města v zámeckém parku, kde následně vystoupí český zpěvák, skladatel, kytarista a herec Adam Mišík. Večer bude zakončen kapelou Elán Revival – zazní největší hity rockové skupiny Elán.

Sobotní program 2. července začne v 10:00 hodin otevřením dobových táborů, následovat budou různá dobová představení a vystoupení Řádu černých rytířů. Sobotním dnem nás doprovodí hudební vystoupení souboru Lucrezia Borgia, který má ve svém repertoáru středověké písně. Malí i velcí se mohou těšit na šermířská vystoupení, středověké bitvy nebo krásné dobové tanečnice. Odpoledne vystoupí šluknovské mažoretky Berušky pod vedením trenérek Marcely a Elišky Poláčkových. The best of uslyšíme z úst žáků Jitky Hercikové ze Základní umělecké školy ve Šluknově. Hlavní koncert Zámeckých slavností 2022 začne v 19:30 hodin vystoupením známé hudební skupiny ČECHOMOR, kterou následně vystřídá kapela QUEEN REVIVAL, se kterou zavzpomínáme na hity známého a populárního zpěváka Freddieho Mercuryho. Zámecké slavnosti budou opět zakončeny světelnou a ohnivou show, nebude chybět ani velkolepý ohňostroj. Jako vždy se můžete těšit na řemeslné trhy a stánky s výborným občerstvením. Dále můžete navštívit Šluknovský zámek – rozmanité výstavy a hernu, rovněž tak zámeckou cukrárnu BEA, která se nachází v přízemí zámku.

Vstupenky si můžete zakoupit předem od 15. června 2022 do 30. června 2022 v Regionálním informačním centru ve Šluknovském zámku. Ceny vstupného jsou v pátek 1. 7. – 50 Kč, v sobotu 2. 7. – 100 Kč, děti do 120 cm zdarma.

Budeme se těšit na setkání s vámi!
 

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Dymník

Resort Dymník

Rumburk, Ústecký kraj
Restaurace Dymník

Restaurace Dymník

Rumburk, Ústecký kraj
Wellness Hotel Lužan

Wellness Hotel Lužan

Rumburk, Ústecký kraj
Cukrárna Venezia

Cukrárna Venezia

Rumburk, Ústecký kraj