!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Zámecké divadlo na zámku v Mikulově
divadlo
"> divadlo
30.4.
29.11.
+ Přidat foto

Zámecké divadlo na zámku v Mikulově

Kdy 30. duben 2020 9:00 - 29. listopad 2020 16:00 Výstavy
Nová výstava přibližuje vznik, podobu a fungování zámeckého divadla v Mikulově, které nechal v první polovině 17. století vybudovat kardinál František Dietrichstein.
Zámeckou knihovnu na zámku v Mikulově zná každý. Že ale na jejím místě stávalo nejstarší zámecké divadlo v Čechách už ví málokdo. Nová výstava přibližuje vznik, podobu a fungování zámeckého divadla v Mikulově, které nechal v první polovině 17. století vybudovat kardinál František Dietrichstein.

Ten postupně z Mikulova vybudoval politické a kulturní centrum Moravy a divadlo se pro něj stalo podstatnou složkou jeho reprezentace. Zároveň ale divadelní tradice sloužila ke vzdělávání zejména ve spojení s působením piaristického řádu v Mikulově.

Kardinál i jeho potomci byli vášnivými podporovateli a návštěvníky divadel a divadelních představení, a přestože divadlo bylo na zámku pouze necelých sto let, je důležitou (a často opomíjenou) stránkou zámecké historie.

V roce 2020 slavíme 450 let od kardinálova narození, proto je vzpomínka na jeho nejvýznamnější činy rozhodně na místě.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí