!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zámecká herna pro rodiny s dětmi v Galerii Hrádek
Akce pro děti

Zámecká herna pro rodiny s dětmi v Galerii Hrádek

Kdy 27. červen 2020 10:0013. září 2020 17:00
Zrenovovaný barokní špýchar se proměnil v prostor her a inspirace hrádeckou historií určený převážně dětem ve věku 3 až 10 let.
V Galerii Hrádek se nachází:

Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda
Inspirací stala komtesa Adéla Des Fours, která žila na hrádeckém zámku v 1. pol. 19. století. Jan Ferdinand byl její předek, který v roce 1731 koupil zámek a přestavěl jej do podoby, která je vidět do současnosti. Děti si mohou hrát na dámy, gentlemany, krále, rytíře, napoleonské vojáky. Dozvědět se o stylu oblékání, o stolování, o písmu, o hierarchii šlechty, zkoušet si kostýmy ušité podle doby biedermeier…

Dětská naučná herna Františka Pravdy
František Pravda (vlastním jménem Vojtěch Hlinka) je další významnou hrádeckou osobností. V roce 2017 byly jeho dvě významná výročí, a to 200 let od jeho narození a 170 let příchodu do Hrádku. František Pravda byl knězem, výrazným spisovatelem venkovských povídek 2. pol. 19. století a vychovatelem panského synka Otakara Sturmfedera. K výročí realizovala Obec Hrádek výstavu inspirovanou Pravdovo pedagogickou činností. František Pravda byl velmi zdatný pedagog, který svého slabomyslného svěřence Otakara vzdělával pomocí hry (např. na kupecký krám) a praktických ukázek přírodopisu, zeměpisu, mineralogie apod. 

Výstava krojových panenek
zapůjčená od paní Mathausové z Rejštejna a z Klubu panenky ČR.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Šumava
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Šumava