ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceZahajovací koncert Pražského filharmonického sboru
Pražský filharmonický sbor
Hudební a divadelní akce

Zahajovací koncert Pražského filharmonického sboru

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Pražský filharmonický sbor zahájí svou 89. sezonu koncertem na pražském Žofíně. Zazní hudba Wolfganga Amadea Mozarta či Felixe Mendelssohna-Bartholdy. Na koncertu vystoupí také houslista Jan Mráček či Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu.
Zahajovací koncert své 89. sezony věnuje Pražský filharmonický sbor 100. výročí založení Českého rozhlasu. Spolupráce obou institucí sahá až k samotným počátkům jejich existence a funguje dodnes. Pod taktovkou německého dirigenta Dirka Kaftana se proto vedle Pražského filharmonického sboru a orchestru PKF – Prague Philharmonia představí také Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, který pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové připraví skladby Jana Campana Vodňanského a Josefa Myslivečka. Náhodný není ani výběr sólisty Jana Mráčka. Ten se v roce 2011 stal nejmladším sólistou, který kdy vystoupil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Od té doby je jeden z nejtalentovanějších českých houslistů své generace pravidelným hostem koncertních sezon rozhlasových symfoniků. Pražský filharmonický sbor se předvede v Mendelssohnově baladě První Valpuržina noc. Skladba vzniklá na motivy balady Johana Wolfganga Goetha se na koncertních pódiích objevuje spíše vzácně. Pražský filharmonický sbor ji naposledy uvedl v roce 2003 ve francouzském Besançonu a v Praze zazní poprvé od roku 1991.

Program:
Jan Campanus Vodňanský: Rorando coeli
Josef Myslivečerk: Notturno I, II a III
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro housle č. 5 A dur, KV 219
Felix Mendelssohn-Bartholdy: První Valpuržina noc

Účinkující:
Lucie Hilscherová – alt
Aleš Briscein – tenor
Jiří Brückler – baryton
Jan Mráček – housle
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek – sbormistr
Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu
Věra Hrdinková – sbormistryně
PKF – Prague Philharmonia
Dirk Kaftan – dirigent

Provozovatel

Pražský filharmonický sbor

Melantrichova 970/17b
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 778 745 003
Email:
info@choir.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://prazskyfi...
GPS:
50,086388 14,420759
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Cena

Cena: 250 Kč

Poznámka:I. kategorie 700 Kč II. kategorie 500 Kč III. kategorie 350 Kč IV. kategorie 250 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Procházka s Romanem na téma Prostituce, drogy a krádeže

Roman je milovník módy, donedávna žil pod mostem ve stanu a přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista a miláček. Nedávno se vrátil z vězení.
Praha 1, Praha

Procházka se Zuzkou na téma Pražská drogová scéna

Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice – i takto končí drogové dobrodružství. Procházka se Zuzkou se koná každý čtvrtek.
Praha 1, Praha

Lada – balada o prostituci a drogách

Drogy jí zpustily bipolární poruchu. Patnáctkrát byla v Bohnicích. Pravidelně navštěvuje psychiatra, bere léky, má sociální byt a opatrovníka.
Praha 1, Praha

Karlův průvodce mladého gaye po Praze

O tom, jaké to bylo vyrůstat v devadesátkové Praze, experimentovat se svou sexualitou, drogami a objevovat svou odlišnou orientaci. A jak se pak party rozjede, když dojde na coming out.
Praha 1, Praha

Prohlídka po Praze očima bezdomovce v angličtině

Zažijte Prahu očima člověka bez domova a poslechněte si jeho příběh. Prohlídky jsou určené pro anglicky mluvící publikum.
Praha 1, Praha

Procházka s Romanem na téma Prostituce, drogy a krádeže

Roman je milovník módy, donedávna žil pod mostem ve stanu a přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista a miláček. Nedávno se vrátil z vězení.
Praha 1, Praha

Prohlídka po Praze očima bezdomovce v angličtině

Zažijte Prahu očima člověka bez domova a poslechněte si jeho příběh. Prohlídky jsou určené pro anglicky mluvící publikum.
Praha 1, Praha

Smíchov beze smíchu, ale i tak se zasmějete

Pojďte si s Mírou projít Smíchov tak, jak ho neznáte.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Sex Machine Museum

Sex Machines Museum je prvním muzeem na světě, které je věnováno sexuálním zařízením – moderním i historickým. Ve třech patrech muzea se nachází řada kuriozit, mechanických erotických přístrojů a oblečení, ale také erotické umění. Muzeum je přístupné dospělým starším 18 let.
Praha 1, Praha

The World of Banksy – An Immersive Experience

The World of Banksy představuje přeš 100 děl tohoto nepolapitelného umělce.
Praha 1, Praha

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.
Praha 1, Praha

Praga Magica

Nová interaktivní expozice Praga Magica překvapí i pražské rodáky. Svým návštěvníkům představí pražská zákoutí i zátočiny z jiné perspektivy – jedině tak totiž uvidíte nové věci. A zároveň se stanete jejich součástí.
Praha 1, Praha

Dům U Červené lišky na Starém Městě

Původně románský, později goticky upravený dům, získal dnešní raně barokní podobu kolem roku 1700. Autorství je připisováno architektu a malíři Jeanu Baptiste Matheyovi. Další úpravy domu proběhly v 19. a 20. století.
Praha 1, Praha

Manufaktura Experience

V největší a nejstarší prodejně v Melantrichově ulici 17 v Praze se skrývá Zážitková laboratoř Manufaktura Experience, kde vládne dobrá nálada a tvůrčí duch. Přijďte se o tom přesvědčit na zábavné workshopy.
Praha 1, Praha

Venkovní městské únikové hry – Cityhry

Únikovka vás provede po nejzajímavějších místech města, ke kterým Vám vždy prozradí nějakou zajímavost. Abyste však mohli hrou postupovat, musíte na vybraných stanovištích řešit nejrůznější hlavolamy.
Praha, Praha

Pragulic – Poznej Prahu jinak!

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví. S našimi průvodci můžete vyrazit na několik tematických tras nebo si vyzkoušet zážitkový program "24 hodin bez domova".
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace 420 v Praze

Na Staroměstském náměstí v Praze je od 15. prosince 2023 nová restaurace 420, najdete ji v domě U Červené lišky. Za projektem stojí spolumajitelé michelinské restaurace Field Radek Kašpárek a Miroslav Nosek.
Praha 1, Praha

Café Mozart

Noblesní kavárna s největší soukromou sbírkou míšeňského porcelánu a hodin v I.patře historického domu na Staroměstském náměstí.
Praha 1, Praha

Restaurace Terasa U Prince v Praze

Terasa se nachází na střeše přímo na Staroměstském náměstí. Poskytuje jedinečný výhled na pražské pamětihodnosti. Střešní terasa rodinného hotelu U Prince byla zvolena několika průvodci a magazíny mezi nejpůsobivější střešní restaurace světa.
Praha 1, Praha

Hotel Arcadia Residence na Starém Městě pražském

Arcadia Residence je příjemný hotel s rodinou atmosférou, která přispěje k tomu, abyste vaší dovolenou v Praze prožili v klidu a pohodě. Hotel se nachází v srdci Starého Města, v Kožné ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí.
Praha 1, Praha

Black Angel’s Bar Praha – jeden z nejlepších barů na světě

Black Angel’s Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let typu tzv. „public house“, kde se lidé všech společenských vrstev potkávali se svými známými a přáteli. Patří mezi desítku nejlepších barů na světě.
Praha 1, Praha

Restaurant – Cafe U Týna

Tradiční rodinná restaurace Restaurant – Cafe U Týna se nachází v klidné části Staroměstského náměstí. Posezení v samém srdci dějin společně s naší výbornou kuchyní a opravdovým, tradičně vařeným, českým pivem z Rakovníka podtrhne zážitek z návštěvy Prahy.
Praha 1, Praha

Restaurace Country Life

Společnost Country Life byla založena v roce 1991 a přinesla první biopotraviny na tehdejší československý trh. Kromě prodejen provozuje i restaurace.
Praha 1, Praha

Restaurace U Modré kachničky v Praze

U Modré kachničky je stylová restaurace v srdci Prahy. Její fantastickou kuchyni a atmosféru si pochvalovala i řada slavných hostů.
Praha 1, Praha